Navštivte Invex a Digitex


INVEX a DIGITEX jsou každoročně nejen přehlídkou soudobého trhu ICT a spotřební elektroniky, ale i reflexí nastupujících trendů a technologií. Letos bude v Brně v rámci Digitexu výrazně zaostřeno na vše, co se týká High-Definition. V pomyslném čele plejády tématických programů bude stát vedle výstavy "Technologie & Design" také projekt "HD live!".


 

Srdcem projektu HD Live!, který se uskuteční od 23. do 27. října 2007 v pavilonu "F" brněnského Výstaviště, bude HD Kino. Půjde o prostor improvizovaného kinosálu pro cca 50 sedících diváků, kteří budou moci shlédnout ukázky filmů, televizního vysílání a také přímý přenos ve vysokém rozlišení a každou hodinu vzdělávací přednášky na témata:

Jaké vybavení pro HDTV?

Jaké jsou zdroje HD signálu?

V čem je HD jiné?

HDTV a Digitalizace

Součástí HD Live! bude ve čtvrtek 25. října celodenní konference na témata věnovaná digitalizaci a HD vysílání u nás. Konference se zúčastní zástupci firem prezentujících se na HD Live! a přední technologičtí novináři.

Záměrem HD Live! je atraktivní formou prezentovat celý řetězec vzniku, distribuce a spotřeby televize, videa a hudby ve vysokém rozlišení. Rozložení prezentací vystavujících bude tedy začínat produkcí obsahu ve vysokém rozlišení za účasti TV studií, pokračovat zpracováním vytvořeného obsahu a jeho distribucí ke spotřebiteli formou satelitního, terestrického, kabelového či internetového vysílání, nebo výrobou a prodejem nosičů HD obsahu.  

A co dále uvidíte na Digitexu?

Přislíben je bohatý program a pestrá nabídka pro amatérské i profesionální příznivce digitální fotografie. Zájemcům mají ukázat své nejnovější modely například Canon, Olympus, Samsung, Sony či Zoner. Tématem budou nejen samotné fotoaparáty, ale též software na zpracování obrazu a domácí i profesionální tisková řešení. Chybět nebudou ani tradiční vzdělávací doprovodné programy či výstavy známých fotografů. Jak obraz pořízený (nejen) digitálními fotoaparáty zpracovat bude moci široká veřejnost spatřit na stánku ZONER software, který představí již desáté pokračování svého populárního produktu Zoner PhotoStudio.

Mezi prezentacemi výrobců digitálních fotoaparátů však najdeme i produkty na motivy ústředního tématu letošního DIGITEXu, tedy vysokého rozlišení obrazu. Kromě Canonu zde své výrobky představí JVC či Sony, která ukáže i evropskou HD kameru roku 2007, model HDR-SR8E. JVC pak představí návštěvníkům především digitální kamery JVC Everio s vestavěným pevným diskem. Vévodit jim bude světově první kamera s plně HD záznamem v rozlišení 1920 × 1080i - HD Everio GZ-HD7. Dále se například společnost HP rozhodla v rámci letošního veletrhu Invex předvést počítače a notebook řady Pavilion.

Základní informace

Namísto univerzální náplně ve stylu "dělej si návštěvníku, co chceš" zamýšlí veletrhy INVEX - DIGITEX 2007 oslovit různé skupiny zákazníků: Podnikatel, IT expert, Prodejce, Státní zaměstnanec, Domácí uživatel, Herní nadšenec a Novinář. K tomuto má napomoci především tématické členění dnů, jež bude následující:

 

  • 23. 10. - úterý - Den státní správy a samosprávy
  • 24. 10. - středa - Den podnikových ICT řešení
  • 25. 10. - čtvrtek - Den prodejního řetězce IT a CE
  • 26. 10. - pátek - Den veřejného sektoru
  • 27. 10. - sobota - Den zábavy a prodeje

 

Z řady novinek, kterou pro letošek slibují organizátoři, je pro "zkušené" návštěvníky bezesporu tou nejzajímavější posunutí obvyklého formátu konání veletrhů v rámci kalendářního týdne. Nově se oba uskuteční v rozmezí dní úterý - sobota. Slibují si od toho účinnější oslovení "běžných uživatelů" na veletrhu DIGITEX a podnikatelů mimo oblast ICT. 

Oficiální provozní doba a tedy možný vstup na veletrh je od úterý 23. do soboty 27. října 2007. Vstup je denně od 9:00 do 18:00, pouze v sobotu 27.10. platí upravené návštěvní hodiny: 9:00 - 17:00.

Cena vstupenky se rovněž liší v závislosti na návštěvním dni. V odborné dny, tedy v úterý 23.10. a středu 24.10. 2007 přijde celodenní vstupenka na 500 Kč, zlevněná není v prodeji. Od čtvrtka 25. až do soboty 27.10 bude stát celodenní vstupné 200 Kč a zlevněné 100 Kč. V pátek 26.10. a sobotu 27.10. 2007 bude platit ještě tzv. rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 15 let) v ceně 380 Kč.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |