Muži jsou spořivější než ženy. Dámy je ale mnohdy považují za lakomce!


Nedávno provedený výzkum ukázal, že muži jsou daleko spořivější než ženy. Častěji také myslí na zadní vrátka a jsou připraveni na načekané výdaje. Dnes již také dokážou ušetřit z výplaty daleko více než například před deseti roky. Co na to ženy? Samozřejmě jsou rády, když je dokáže muž zajistit, na druhou stranu považují přílišného šetřílka za lakomce a mnohdy jej kvůli této vlastnosti opouštějí.

Až 93 % českých mužů ví, na čem v domácnosti ušetřit

Z průzkumů jedné známé úvěrové společnosti vyplývá, že celých 93 % mužů bezpečně ví, jak a z čeho v domácnosti ušetřit. Nejvíce muži šetří na nákupu potravin, poté na koníčcích, kultuře a dalších volnočasových aktivitách. Pozadu nezůstávají ani poplatky bance nebo mobilnímu operátorovi, které si dokáže snížit až 25 % všech dotázaných.

Mohlo by vás zajímat: Jste zamilování? Pozor na bankovní účet!

Muži mají více půjček, vybírají ale ty výhodné

Je obecnou pravdou, že jsou to právě muži, kteří holdují úvěrovým produktům daleko více, než ženy. Může za to obecně jejich lepší bonita, ale i skutečnost, že jsou s produkty na úvěrovém trhu lépe seznámeni. Například při výběru SMS půjčky ale dokáží mezi sebou jednotlivé produkty porovnat a ví, na jaké parametry se při posuzování výhodnosti zaměřit.

Z každé výplaty tvoří rezervu až 74 % z nich

V průzkumu byla zmíněna také otázka úspor, které dokáží muži tvořit daleko zodpovědněji než ženy. Z výplaty dokáže ušetřit na nečekané výdaje až 74 % dotázaných mužů. Tvoří si tak rezervu na horší časy nebo pro případy, kdy jim nečekaně odejde domácí spotřebič či musí uhradit nenadálý výdaj. V takovém případě většina z nich nesahá po rychlých půjčkách, ale finance odčerpává z vytvořených rezerv.

Muži vnímají investice jako příležitost i nutnost

Muži obecně rádi riskují, což se projevuje také v oblasti investic, které považují jednak za vhodnou příležitost, jak zúročit své finance, jednak za nutnost. Většina z nich však hodnotí svou informovanost o finančních produktech jako nedostatečnou. Muži nejčastěji investují do nemovitostí, kapitálových účtů, ale i zlata nebo obdobných komodit.

Ženy paradoxně neumí spořivost mužů docenit

A co si o spořivosti mužů myslí ženské pohlaví? Paradoxně nic dobrého. Šetřivost se u dámského pokolení jednoduše „nepromíjí“. Až 95 % dotázaných žen by nechtělo, ba dokonce nedokázalo žít se spořivým mužem. Není to trochu zavádějící? Na jednu stranu vedle sebe chtějí mít muže, který je zajistí, na druhou nedokážou zkousnout, pokud jim jejich drahý něco odepře a považují jej za lakomce. Jaké jsou vaše zkušenosti?

zdroj foto: pexel.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |