MENU - zobrazit / skrýt

Může být pití piva prospěšné pro naše zdraví?


Benjamin Franklin prohlásil: „Pivo je živým důkazem toho, že nás Bůh miluje a chce, abychom byli šťastní.“ Jak moc však pivo svědčí našemu zdraví?

Pivo: další zdravý nápoj?

Řada studií odhalila, že pokud je pivo konzumováno v rozumné míře, může mít mnoho přínosů pro zdraví.
Například mírné množství alkoholu může prospívat srdci. Studie společnosti Emory sledovala více než 2200 mužů a žen v pokročilém věku. Dospěla k závěru, že ti jedinci, kteří konzumovali cca 1,5 skleničky denně, měli o 50 % nižší riziko srdečního selhání.
Další výzkum, na kterém se podílely Německo, Francie a Spojené království, zjistil, že mírná konzumace piva nebo vína může mít protizánětlivé vlastnosti, které mohou snížit riziko ischemické choroby srdeční. Francouzi, kteří pijí spoustu červeného vína, mají skutečně jednu z nejnižších úmrtností na srdeční choroby.

Dobré pro mozek

Pivo může být také dobré pro váš mozek. Jistý americký vědec z Bostonu odhalil, že mírní (jedna až šest skleniček za týden) a střední konzumenti (sedm až 14 skleniček týdně) mají oproti abstinentům nižší výskyt mozkových mrtvic. I když těžcí konzumenti (více než 15 skleniček týdně) mají nižší výskyt mrtvic, trpí více atrofií a ztrátou mozkových tkání.

Mírné množství alkoholu může také pomoci snížit stres, úzkost, zvýšit sebevědomí a zlepšit náladu. Pivo má zejména dostatek živin, jako jsou bílkoviny, vitamíny B, fosfor, hořčík, selén, železo, niacin a riboflavin.

Pivo může být také nezdravé

Než vyjdete do ulic a slavit zdravotní výhody piva do nejbližšího baru, nezapomeňte na to, že všechny výše zmíněné studie poukazují na to, že pivo je zdravé pouze v omezeném množství. Někteří vědci však považují zdravotní přínosy alkoholu za sporné.

Všichni lékaři a vědci se ale shodují na tom, že zdravotní rizika pití většího množství alkoholu rychle převažují jeho přínosy. Alkohol navíc nejvíce škodím játrům, orgánu, který odstraňuje toxiny z těla.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE