Microsoft Zune 2.0 - pokoří oblíbený iPod?


Microsoft uvedl na trh již druhou generaci multimediálního přehrávače Zune. Ať se výrobci všemožných druhů mp3 a mp4 přehrávačů snaží, jak chtějí, stále nejsou schopni překonat velkou oblibu přehrávačů iPod od Applu. Do boje za prvenství na trhu tentokráte vysílá Microsoft druhou generaci multimediálních zařízení Zune, přesněji tedy Zune 2.0.

 

Zune - varianty modelů

Zune 2.0 je k dostání ve dvou základních verzích, první s diskem o velikosti 80GB pod názvem Zune 80GB a poté s flash pamětí, nazvaný Zune 4G / 8G. K výběru má zákazník několik barevných provedení, od klasické černé, přes červenou, růžovou (ocení hlavně dámy), bílou, až po fádní hnědou.

Co to umí?

Oba typy přehrávače Zune si poradí s hudbu ve formátu WMA, WMA Lossless, WMA Pro, AAC (MP4, M4A, MOV), MP3 (CBR i VBR) a dalších. Samozřejmostí je i video ve formátu WMV, MPEG-4, H.264 a DVR-MS. Zune poskytuje i prohlížeč obrázků, díky němuž si můžete libovolný obrázek nastavit jako pozadí, podcasty, rádio s podporou RDS.

Oba MP3 přehrávače mají displej o velikosti 320x240px, v případě typu Zune 80GB má úhlopříčku 3.2", a v případě Zune 4/8GB velikost 1.8". Rozměry "velkého" Zune jsou 61 x 108 x 13 mm, zatímco ten menší Zune má rozměry jen 40 x 90 x 8 mm.

Kde koupit Zune?

Velkým problémem je, že se Zune zatím oficiálně neprodává v ČR. Jedinou možnosti je objednat ho přímo z USA.Ceny při dnešním nízkém kurzu dolaru jsou více než lákavé, Zune 80GB je v USA dostupný za nějakých $250, menší Zune 8GB se prodává za cenu okolo $180.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Microsoft Zune 2.0


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |