Mena Suvari - Estonská krása


Nejmladší dítě estonského psychiatra Anda Suvari a Řecké zdravotní sestry Candice Suvari, Mena Adrienne Suvari se narodila 13. února 1979 v Newportu, ve státě Rhode Island. Menino první jméno pochází od její Britské tety pojmenované po hotelu Mena (na základě pyramid v Egyptě).


 

Má tři starší bratry: AJ (bývalý analytik Americké armády, nyní realitní agent), Sulev(také veden v Americké armádě) a Yuri (navštěvuje školu na Floridě). Mena žila se svou rodinou ve starém sídle ve státě Rhode Island do svých 9ti let. Poté následovala svou rodinu, která se přestěhovala na Panenské ostrovy a nakonec se usadili v Charlestonu, Jížní Karolíně, kde navštěvovala dívčí školu Ashley Hall.

Začátky

Na začátku své kariéry, ve dvanácti letech, podepsala pětiletou smlouvu s agenturou Wilhelmina Modeling Agency. Vzhledem k její potencionální kariéře modelky jí rodiče vzali do Kalifornie, kde se dostala do televizní reklamy na Rice-A-Roni.

Přišly také další nabídky z televize a tak se Mena objevila v televizním seriálu Boys Meets World a Minor Adjustments (96-97). Hrála také přeobsazenou roli dcery seržanta Jima Marse v High Incident a zahrála si roli v ER (Pohotovost) a v Chicago Hope (1997).

Během těchto let úspěšně dokončila střední školu - Providence High School, kde dostala přezdívku "Bean" (fazolka).

Drama Gregga Araki "Nowhere" (Zkurvená nuda - 1997) bylo jejím filmovým debutem. V dalších letech se objevila společně s Natashou Lyonne v komediálním dramatu Tamary Jenkins - The Slums of Beverly Hills (Brloh v Beverly Hills - 1998) a zobrazila ztracenou existenci Emily Bergl v teen horroru "The Rage: Carrie 2" (Carrie 2: Zuřivost - 1999).

Poté si Mena zahrála roli Heather v teenagerské komedii "American Pie" (Prci, prci, prcičky - 1999), kde si zahrála s Jasonem Biggsem a Chrisem Kleinem. V roce 2001 si svojí roli zopakovala v pokračování "American Pie 2".

Největší role

Její ovšem nejznámější role, kterou pronikla na světla Hollywoodu, byla role Angely, svůdné roztleskávačky, v komediálním dramatu Sama Mendese "American Beauty" (Americká krása - 1999). Film získal mnohá ocenění Cen Akademie a její role sklidila velký ohlas. Díky tomu se objevila na předních stranách časopisů "Cosmopolitan" a "Vanity Fair".

Po úspěchu v Americké kráse se naplno rozjela její kariéra a zazářila ve filmech: Loser "Křupan" (2000), American Virgin "Život panny" (2000), The Musketeer "Mušketýr" (2001), Sonny (2002), Trauma (2004), Rumor Has It "Co je šeptem" (2005), Domino (2005), Caffeine (2006), Factory Girl "Warholka" (2006).

Jak je vidět za poslední roky je Mena jednou z nejvytíženějších hereček Hollywoodu a v letošním roce by se měla objevit dokonce ve 4 filmech: Day of the Dead, The Mysteries of Pittsburgh, Garden of Eden a Stuck. Pokud zrovna nenatáčí, ráda se projede na horském kole nebo fotografuje s čímž je také spojený její další koníček a to turistika. Mena samozřejmě nezapomíná ani na charitu, hraje poker na takzvaných hrách Hollywood Home pro nadaci Starlight Children´s Foundation.

Střípky ze soukromí

A na závěr něco ze soukromí. Mena se vdala 4. března 2000 za Roberta Brinkmanna, německého kameramana (nar. 1961), kterého potkala na natáčení "Sugar & Spice". Po pěti letech ovšem podali žádost o rozvod kvůli v USA tak populárnímu důvodu - neslučitelné rozdíly a tak se Mena 10. května 2005 rozvádí.

Momentálně chodí s breakdancerem Mikem Carrascem.

Mena ve zkratce

Jméno: Mena (MEE-nah) Adrienne Suvari (Sue-VAR-ee)
Místo narození: Newport, Rhode Island, USA
Datum narození: 13. února 1979
Výška: 1.63m

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |