Maserati GranTurismo S


Maseratti 1
Maseratti 1

Je tomu už rok, co italská automobilka Maserati představila svůj sportovní model GranTurismo. Nyní Maserati připravilo pro autosalon v Ženevě další a o poznání silnější verzi s názvem GranTurismo S.

 

Přesně před rokem jsme na autosalónu v Ženevě s úžasem obdivovali nádherné linie Maserati GranTurismo. Toto superauto disponuje neobyčejným designem, ve kterém se podařilo ve správném poměru namixovat eleganci a dravost, a to dělá z tohoto vozidla po designové stránce jedno z nejpodařenějších aut současnosti.

Naneštěstí jeho jízdní dynamika už na tom nebyla tak dokonale. Ale inženýři z automobilky s trojzubcem ve znaku nespí, a tak se na letošním autosalónu v Ženevě představí sportovnější verze GranTurismo S.

Zprávy z automobilky o novém modelu se zatím omezily jen na pár faktů: dvojspojková převodovka, výkon 323kW/440 koní, zrychlení z 0-100km/h za 4,9 sekundy a označení "S". Z těchto detailů se dá rozpoznat, že GranTurismo S dostane silnější 8-válec z modelu Alfa Romeo 8C Competizione s objemem větším 0,5 litru na hodnotu 4,7 litru.

Spolu s dalšími úpravami jako jsou nová odlehčená kola, zadní difuzor s integrovanými koncovkami výfuku, to znamená velmi slušné vylepšení. Dvojspojková převodovka nahradí 6-stupňový automat z klasického GranTurisma. Celé převodové ústrojí by navíc mělo být posunuté blíže k zadní ose, což zaručí lepší rozložení hmotnosti.

Brzdy pro vůz dodalo Brembo - ze stokilometrové rychlosti zastaví nové "eSko" na 35 metrech. Jemně upravený je i interiér.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Maseratti 1
Maseratti 1

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |