MENU - zobrazit / skrýt

Maroon 5 nové album - Recenze


Jedna z nejúspěšnějších kapel posledních několika let Maroon 5, která v roce 2005 získala cenu Grammy za objev roku, vydává dlouho očekávané album s názvem It Won't Be Soon Before Long. Jedná se o následníka desky Songs About Jane, jíž se prodalo přes 10 miliónů kusů.

Novinka se od veleúspěšného předchůdce příliš neliší, snad je pouze více tanečnější. Maroon 5 stále sázejí na melodické poprockové písničky s výraznými vlivy funku a hip hopu. Po úvodní funkující If I Never See Your Face Again přichází podobně zaměřený, chytlavý rádiový hit Makes Me Wonder, na který navazuje odvázaná, temperamentnější skladba Little Of Your Time s osvěžujícími prvky hip hopu.

Píseň Wake Up Call otvírá zajímavý elektronický rytmus, aby se vzápětí vrátila k jednoduché, přehledné melodii, baladická Won't Go Home Without You získá jistě srdce mnoha náctiletých fanynek, ale jinak příliš nápaditosti nepobrala.

Balady (ještě Nothing Lasts Forever, Goodnight Goodnight a Better That We Break) jsou vůbec nejslabším článkem alba. Chybí jim nasazení, energie, náboj, výraznější propracovanost, nápad. Neškodně prolétnou hlavou, ale absolutně nic v ní nezanechají. Vzhledem k tomu, že je frontman Adam Levine zpívá v dost vysoké tónině, působí i dost ukňouraně.

Mnohem lépe vyznívají odpíchnuté, tvrdší rockové skladby Can't Stop a Little Of Your Time či funková Kiwi. Ty mají šťávu, spád, dynamiku i gradaci a přímo vybízejí k tanci.

Kapela z Los Angeles, kterou tvoří zpěvák Adam Levine, bubeník Matt Flynn, kytarista James Valentine, basák Mickey Madden a klávesista Jesse Carmichael, hraje technicky bezchybně, ale trochu chladně, profesorsky, místy jakoby nezúčastněně. I proto album vyznívá zbytečně moc učesaně. Maroon 5 vsadili na jistotu, do výraznějších experimentů se nepustili, což je vzhledem k jejich skladatelskému potenciálu velká škoda.  

Informace o novém albu Maroon5

Vydal: Universal
Délka: 45:02
Vydáno: květen 2007
Skladby: 1. If I Never See Your Face Again, 2. Makes Me Wonder, 3. Little Of Your Time, 4. Wake Up Call, 5. Won't Go Home Without You, 6. Nothing Lasts Forever, 7. Can't Stop, 8. Goodnight Goodnight, 9. Not Falling Apart, 10. Kiwi, 11. Better That We Break, 12. Back At Your Door, 13. Infatuation 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Maroon 5


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE