Lightning GT: 700 koní pro elektromobil!


Mysleli jste si, že auta na elektriku jsou malá, nevzhledná a jezdí pomalu? Tak teď vás vyvede z omylu 700koňový britský supersport Lightning GT poháněný právě elektrickou energií.
 

Design vozu je typicky britský. S trochou fantazie by se tohle auto dalo zaměnit s Astonem Martinem, avšak design nechme stranou.

Stěžejní technologickou lahůdkou je pohon tohoto vskutku povedeného vozu. Ten zprostředkovávají čtyři elektromotory umístěné v nábojích kol. Toto řešení mimo jiné přispívá k rovnoměrnému rozložení hmotnosti a také šetří místem. Není totiž potřeba diferenciál, převodovka a další v běžném autě nezbytné prvky.

Elektromotory jsou napájeny speciálními bateriemi využívajícími Nano-technologie. Díky tomu se příliš nezahřívají, jsou lehké a k dobití na dojezd 320 kilometrů stačí pouhých 10 minut!

První exempláře pro zákazníky by měly být k dispozici v roce 2010 za cenu 150 000 liber, tedy skoro 5 milionů. A to není zrovna nejméně. Jisté však je, že elektro-supersport Tesla bude mít konkurenta. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Lightning GT


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |