Kicherer Mercedes SL K60R


I přes to, že Mercedes SL oslavil už páté narozeniny, jedná se o model velmi atraktivní. A to nejen pro movitější část obyvatelstva, ale i pro úpravce vozů. Naposledy si vzal luxusní kupé se stahovací střechou stuttgartské automobilky do parády německý úpravce Kicherer.

 

Konstruktéři z dílen Kicherera se podívali na zoubek doslova celému vozu, avšak co se týče designu, nejsou změny nijak markantní. Nejvíce zaujmou 20-ti palcová hliníková kola s nezaměnitelným designem.

Kromě kol úpravce dodal i celokarbonovou přední kapotu, kompletní sadu decentních spoilerů, difuzor a v neposlední řadě také čtveřici oválných koncovek výfuků zhotovených z chromu. Zatímco zvenčí vypadá SL téměř jako sériový model, pod kapotou vozu došlo bez nadsázky k revoluci. Vidlicový dvanáctiválec o objemu 5,5 litru dostal dvojici turbodmychadel, nové svody a výfukový systém.

Navíc byla přeprogramována řídicí jednotka a vyjmut omezovač rychlosti. Implementace této techniky posunula výkonové maximum na hodnotu 590 koňských sil při 5 000 otáčkách za minutu a točivý moment na úctyhodných 920 N.m, který vás zatlačí do anatomických sedaček již při 4 250 otáčkách za minutu. Pohonná jednotka přenáší veškerou sílu na kola zadní nápravy skrze pětistupňovou automatickou převodovku s možností sekvenčního řazení převodových stupňů. Změna rychlostí může kromě řadicí páky probíhat prostřednictvím pádel pod volantem.

Již pohled na vlastnosti motoru napoví, že dvoutunový Mercedes s označením K60r bude pořádným rychlíkem. To potvrzují i naměřené hodnoty zrychlení z nuly na stovku, které činí 4,4 vteřiny, a maximální rychlosti, jež dosahuje 300 kilometrů v hodině.

Úpravy se dotkly také podvozku a brzdové soustavy. Mercedes SL dostal od Kicherera do vínku elektronicky nastavitelný podvozek s tvrdšími pružinami, které mimo jiné posunuly německý automobil blíže k vozovce. O brzdy se postaral tovární úpravce AMG.

Interiér vozu je na vysoké úrovni, kterou německá automobilka nabízí doplněnou o detaily nesoucí logo úpravce.

Úpravy vozů značky Mercedes nejsou zrovna nejlevnější a ani tuning od Kicherera není výjimkou. Základní cena tohoto modelu činí 3,7 milionu korun, zatímco za upravenou verzi zaplatíte o bezmála milion korun více.

 


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |