Kdy přezout na zimní pneumatiky? Co nejdřív


Proč byste měli zimní pneumatiky nechat vyměnit dřív, než začne sněžit nebo mrznout? Minimálně kvůli značce povinná zimní výbava, která na mnoha úsecích platí od 1. listopadu - nezávisle na počasí. I ve městě byste ale neměli přezutí na zimní pneu odkládat.


 

Mráz i sněžení totiž mohou přijít nečekaně - a obvykle, když se vám to nejmíň hodí. Zimní gumy byste měli mít obuté už ve chvíli, kdy se teploty po celý den drží pod 7 mi stupni. Většina lidí se ale rozhoupe až tehdy, kdy zima naplno ukáže, co umí. Pokud ovšem kvůli letním gumám havarujete, může pojišťovna snížit výši plnění.

Myslete také na vlastní bezpečnost. Zimní pneumatiky mají nejen hlubší vzorek, jsou také vyrobeny z jiného materiálu, který při nízkých teplotách neztvrdne a zachová si dobré jízdní vlastnosti. Podívejte se na rozdíl brzdné dráhy s letními a zimními pneumatikami.

Nikdy nestíháte? Právě to je dobrý důvod přezout včas!

Až vás ráno překvapí bílá nadílka za oknem a vy budete mít nejvyšší čas vyrazit autem do práce, rozhodně vás potěší, pokud už budete mít nazuté zimní pneumatiky. Najděte si dřív pár desítek minut času, abyste později neztráceli celé hodiny. Také proto, že později nebudou pneuservisy stíhat.

Až zima naplno udeří, se sněžením a vším okolo, všichni se pohrnou do pneuservisů. Budete proto muset vzít zavděk jakýmkoli termínem, možná si nějakou dobu počkáte. Včasná výměna pneumatik vám ušetří nervy: vyhnete se tak náročnému obvolávání všech pneuservisů v okolí.

V neposlední řadě můžete ušetřit! Prodej pneu často rychleji realizují e-shopy, rozhodně je takový nákup zimních pneumatik pohodlnější a mnohdy i levnější. Nové zimní obutí si jen necháte dovézt přímo do vybraného pneuservisu, pak si objednáte termín a až budou ostatní nervózně nadávat, že "najednou nasněžilo", vy pojedete bezpečně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |