Jak prodloužit životnost řezných nástrojů?


Myslíte si, že za životnost řezných nástrojů odpovídá jejich výrobce či dodavatel, od kterého jste je zakoupili? Chyba. Mnoho dalších faktorů ovlivňuje, jak dlouho vám nástroje budou sloužit – a ty už jsem je na vás!

Základem je kvalitní nástroj: To je jasné

Chcete, aby vaše řezné nástroje vydržely sloužit co možná nejdéle? Tak vsaďte jen na ty opravdu kvalitní. Mrkněte se například na techni-eshop.cz, kde najdete špičkové řezné nástroje, nože a nůžky od prověřených značek zaručujících spolehlivost, preciznost a špičkovou kvalitu.

Tip: Profesionálové si oblíbili například značky Solingen, MARTOR, OLFA, KDS či NOGA.

Nezanedbejte výběr správné provozní kapaliny!

Neexistuje univerzální provozní kapalina, která by byla vhodná k obrábění všech materiálů. Nejrůznější emulze se liší vlastnostmi a složením a ty je předurčují k specializovanému použití. Pokud chcete kvalitní výsledky a nechcete snižovat živostnost svých řezných nástrojů, tak se ujistěte, že používáte vhodnou provozní kapalinu.

Tip: Velmi důležitý je i způsob, jakým provozní kapalinu aplikujete. Ve vaší výbavě by neměly chybět ani kvalitní aplikátory kapalin, které zajišťují vyšší produktivitu, kvalitu a bezpečnost práce.

Ideální řezné podmínky zajistí vhodná emulze aplikovaná dle konkrétních podmínek vašeho provozu. Pak se nemusíte bát opotřebení řezných strojů ani nákladů na jejich výměnu. Vhodná emulze se navíc postará o to, aby se na obráběcím břitu nevytvářely nárůstky, které mohou znehodnotit povrch nože.

Správná emulzní kapalina je jen částí úspěchu. Její použití hraje totiž neméně důležitou roli. Není-li místo řezu dostatečně zásobováno proudem kapaliny, může docházet k teplotním šokům, které řezný nástroj znehodnocují mikrotrhlinami.

Zajistěte svým řezným nástrojům ty správné podmínky a prodloužíte jejich životnost na maximum!

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |