Honda CBR 600RR


Honda CBR600RR prošla pro letošní rok výraznou modernizací. Je stále jedním z nejlepších supersportů? Svezete se rádi hodně rychle, ale litry jsou na vás už trochu příliš mohutné? Zkuste se poohlédnout po kompaktnější šestistovce, která vás povozí taky hodně rychle a navíc s lepším ovládáním.

 

Žádná převratná novinka

I když se jedná o kompletně přepracovaný stroj, na první pohled to není příliš znatelné. Snad jenom vstup vzduchu mezi předními světlomety napovídá, že před vámi stojí nový supersport. Jinak je to opět stará známá Honda. Třeba proti "er-šestce" od značky Yamahy trochu nevýrazná, ale zato velmi elegantní.

Testovaný stroj měl místo sedadla kryt, pro dva ale tahle motorka stejně není. Zcela nový je také přístrojový štít.

Jsou i silnější

V kategorii supersportovních šestistovek je každý rok pořádně husto. Konkurence se předhání, kdo přijde s lehčí konstrukcí a nejsilnějším motorem. Jak je na tom tedy Honda CBR600RR? Co se týče hmotnosti, tak velice dobře. Z elitních soupeřů (Kawasaki Ninja ZX-6R, Suzuki GSX-R 600 a Yamaha YZF-R6) je Honda nejlehčí. Jako jediná se totiž dokázala dostat pod 160 kg.

S výkonem je to už trošku horší. Se svými 88 kW si CBR600RR moc vyskakovat nemůže. Zcela nový motor má ale jiné kvality. Ve třídě je nejkompaktnější a nejlehčí. Nám se zamlouvá hlavně jeho kultivovaný projev. I když Hondu pořádně chytnete pod krkem, pohonná jednotka se pořád chová docela spořádaně. Třeba "er-šestka" je daleko brutálnější.

A co říct k řazení? No snad jenom to, že šlo jako po másle.

Podvozek jedna báseň

Mezi největší přednosti nové Hondy CBR600RR patří naladění podvozku. Do zatáček se tahle motorka sklápí úplně sama, "na koleno" si za chvilku troufne i méně zkušený jezdec. A při tom je podvozek pořád dostatečně komfortní, takže se ani nemusíte bát protáhnout CBR600RR městem.

Přední brzda Tokico brzdila jedna radost, její účinek se navíc bezvadně dávkoval. Zadní Nissin pomáhala hlavně na mokru.

Každá hračka něco stojí.

I za tuhle horkokrevnou japonku musíte zaplatit. A že není zrovna nejlevnější, o tom snad ani nemusíme mluvit. Honda CBR600RR totiž přijde na 299 900 Kč.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Honda CBR 600RR


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |