Fotbalgolf – spojení promyšlené strategie a absolutního nasazení


Spojení golfu a fotbalu by reálně napadlo asi málo koho, ale jde to. Jak je vidět, kreativita spolu se sportovním nadšením nezná hranic. Dělat věci jinak, než je zvykem, podporuje přirozenou hravost člověka. A tak není divu, že si i na první pohled, tak bláznivý sport jakým je fotbalgolf, už našel své hráče.

Fotbalgolf – kombinace toho nejpřitažlivějšího z obou sportů

Tento velmi netradiční akční sport si k nám našel cestu až ze Švédska a Dánska, kde vznikl teprve v roce 2004. Jde o nový kolektivní sport, který zachovává akční fotbalový rytmus na golfovém hřišti, jen jamky a míč se trochu zvětšily. Ke hře není potřeba žádné drahé vybavení, jen fotbalový míč, sportovní oděv, obuv a speciální hřiště. Zahrát si mohou všichni, bez ohledu na věk a pohlaví.

Jak se hraje fotbalgolf

Podstatou hry je dokopat fotbalový míč do jamky o velikosti 55–65 centimetrů. Na speciálně upraveném hřišti jich na cca 5 hektarech čeká na hráče celkem18. Stejně jako na golfu jsou označeny praporkem a číslem. Rozpětí mezi jamkou a odpalištěm je přibližně od 50 do 250 metrů s tím, že na hráče čekají ještě různé překážky.

Cílem fotbalgolfu je absolvovat všechny jamky, a to na co nejméně kopů

U každé jamky je stanovený limit, na kolik kopů byste ji měli úspěšně zvládnout. Stejně jako na golfu, si výsledky hráči zapisují na tzv. score kartu a vítězem se stane ten, kdo má nejméně kopů po osmnácté jamce.

Fotbalgolf můžeme tedy s nadsázkou považovat za sport a bojovku v jednom. Bavit se budou děti i dospělí. Také si příjemně protáhnete tělo formou hry. Nebojte se pustit do nestandardních pohybových kreací a přijďte ho vyzkoušet. V České republice už stihlo vzniknout hned několik hřišť. Fotbalgolf splní přání všem, kteří hledají něco, co tu ještě nebylo.

Zdroj foto: youtube

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zábava

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |