Film Temný rytíř + Trailer


Film Batman - Temný rytíř je pokračováním předchozího úspěšného snímku Batman začíná. Natáčení se již podruhé chopil režisér Christopher Nolan a opět se tak sešel s hercem Christianem Balem, který si zopakoval roli milionáře Bruce Waynea, který po nocích bojuje proti zločinu jako Batman.

Batmanův boj se zločinem je čím dál tím riskantnější. Temný hrdina se proto spojí s poručíkem Jimem Gordonem a právníkem Harvey Dentem, aby s jejich pomocí zbavil ulice města několika nebezpečných zločineckých organizací. Jejich tajné spojenectví začne brzy přinášet hmatatelné výsledky. Ve městě Gotham však brzy začne řádit nevypočítatelný zločinec Joker, který mezi obyvateli šíří strach a zmatek.

Role Batmanova úhlavního nepřítele Jokera se ujal na Oscara nominovaný Heath Ledger (Zkrocená hora), právníka Harvey Denta hraje Aaron Eckhart a úlohu Rachel Dawes ztvárnila Maggie Gyllenhaal. Ve filmu Temný rytíř se setkáme i s několika postavami, které známe i ze snímku Batman začíná: roli zásadového policisty Jima Gordona si již podruhé zahraje Gary Oldman; držitel Oscara Michael Caine (Pravidla moštárny) se vrací v roli věrného komorníka Alfreda a úlohu Lucia Foxe si zopakuje držitel Oscara, Morgan Freeman (Million Dollar Baby).

Žánr: Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní
USA, 2008

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Anthony Michael Hall... a další

Premiéra ČR: 07.08.2008 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Film Temný rytíř + Trailer


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |