MENU - zobrazit / skrýt

Film Hostel 2 + Trailer


V lednu loňského roku vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, který se jako první film roku 2006 vyšplhal na čelní příčku žebříčků návštěvnosti. O rok později se Roth vrací a vede nás ještě hlouběji do temných zákoutí lidské mysli. Na rozdíl od většiny pokračování se u Hostelu II sešli všichni, kteří se podíleli na prvním dílu. Což by mělo zaručit dobrý výsledek ale...

Problém Hostelu II je především v tom, že jeho první polovina (pokud pomineme vtipný tříminutový prolog) poměrně přesně kopíruje první Hostel a je tudíž ještě méně zajímavá. Tři Američanky přijíždějí z Itálie na Slovensko (přes Prahu!) ubytovávají se v hostelu, poznávají poněkud strašidelné městečko a jeho obyvatele (právě zde vrcholí exotický festival "Dohzhinky"), a začínají pozvolna tušit, že něco není úplně v pořádku. Všemu šéfuje Milan Kňažko se svými bloodhoundy a divák si mezitím může schrupnout.

Zajímavější to začne být ve druhé polovině, kdy konečně dojde na mučení a na nějakou zápletku, spočívající (kromě odhadování, zda některé děvče přežije, a jaké) v tom, že dva z bohatých "klientů" začnou mít jisté pochyby, zda je zcela morální rozřezávat na Slovensku za peníze mladé turistky. Někteří herci a herečky docela slušně hrají, což je ve zvláštním kontrastu se strašlivým ochotničením jiných a s použitým humorem - ať už je záměrný, nebo vyplývá z toho, že znáte česko-slovenské reálie, česko-slovenské herce a česko-slovenské písničky (disco je tentokrát nahrazeno především klasickými lidovkami).

Tvůrci se snaží o druhém Hostelu tvrdit, že jde o revoluční počin v dějinách hororu. Nene. Jde o úplně normální béčkový horor s několika minutami scén, které jsou nápadité, překvapivé, vtipné či všechno najednou. Některé sekvence budou možná někomu připadat šokujícně brutální (třeba ta s visící obětí, vanou, nějakou ?paní Bathoryovou? a její kosou), ale fanoušci splatteru (a kdo jiný by na Hostel II měl chodit?) už na DVDčkách dávno viděli mnohem explicitnější věci.

Žánr Horor
USA, 2007, 93 min
Režie: Eli Roth
Hrají: Lauren German, Bijou Phillips, Roger Bart, Richard Burgi, Heather Matarazzo, Stanislav Ianevski, Milan Kňažko, Zuzana Geislerová, Jay Hernandez a další...
 

Premiéra ČR: 12.07.2007 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Hostel 2


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE