Film Hitman + Trailer


Dlouhou dobu platilo, že filmové adaptace počítačových her jsou prokleté, ale loňský Silent Hill ukázal, že když jsou za kamerou správní lidé, tak to jde. Silent Hill byl sice natočený hlavně za americké peníze, ale strůjcem úspěchu byl francouzský režisér Christophe Gans. A Francouzi se pokusí svůj úspěch zopakovat. Do kin se chystá muž, který zabijí tiše a s chladnou vyholenou hlavou.
 

Kdo hrál alespoň jednu ze série her, ten ví, že v tomhle případě nemůžeme čekat střílení z protipěchotního kulometu a vyhazování tanků do vzduchu. Hitman je komorní hra, ve které má dobrý převlek a úkryt větší cenu než plný zásobník do samopalu a nejdůležitější je nevyvolat poplach, zlikvidovat svou oběť a poté se pokud možno potichu a nepozorovaně vypařit z místa činu. Debutující režisér Xavier Gens měl dost těžkou úlohu, aby z pomalého našlapování a ukrývání se ve stínu udělal zábavný film, ale Francouzům už se na tomhle poli jednou zadařilo.

Původně měl Hitmana ztvárnit Vin Diesel, nakonec mu ale tvář propůjčil subtilnější Tymothy Olyphant. S hraním drsných hochů už má Olyphant své zkušenosti například ze seriálu Deadwood, tam mu ale pomáhal mužný knír, zatímco pro roli Hitmana se změnil v absolutního lebkouna.

O čem to je?

Agent 47 (Hitman) je bezejmenný zabiják (s pleší a čárovým kódem na zátylku), který byl od narození vycvičen k tomu, aby bez mrknutí oka plnil rozkazy bohatých klientů a bez zaváhání vraždil. Při nejnovější misi v Rusku se ale cosi záhadně zašmodrchá a Agent 47 se ocitá na útěku přede všemi, doprovázen krásnou ruskou prostitutkou.

Žánr Akční / Thriller / Krimi
Francie / USA, 2007, 100 min

Režie: Xavier Gens
Hrají: Timothy Olyphant, Robert Knepper, Dougray Scott, Olga Kurylenko, Ulrich Thomsen, Henry Ian Cusick

Premiéra ČR: 13.12.2007 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Film Hitman + Trailer


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |