Fantastická čtyřka a Silver Surfer + Trailer


Fantastická čtyřka a Silver Surfer je již druhý díl známé komiksové předlohy společnosti Marvel, který přichází do kin. Film jako takový měl velký rozpočet a stejné herecké obsazení, což by mělo zaručit komerční úspěch druhého dílu. Jestli se to povede nevíme, ale pokud se chcete dozvědět více o novém filmu Fantastická čtyřka a Silver Surfer čtěte dále. 

V hlavních rolích čtveřice superhrdinů se opět vrací Reed Richards (Ioan Gruffud) alias Mr. Fantastic, jeho snoubenka Sue Storm (Jessica Alba), Johnny Storm (Chris Evans) a Ben Grimm (Michael Chilkis). Novou atrakcí však bude digitálně vytvořená postava jménem Silver Surfer, která přichází na Zemi jako předzvěst jejího zničení. Silver Surfer je totiž intergalaktický posel, v jehož patách (jak vědí fanoušci komiksu) kráčí obluda Galactus, požírající planety. Nyní evidentně dostala chuť na planetu Zemi, a je na členech fantastického kvarteta, aby jí v tom zabránili.

Nový padouch

Silver Surfer by snímek mohl oživit nejen svým atraktivním zevnějškem (který na fotografiích poněkud připomíná slavnou počítačově animovanou scénu z Terminátora 2), ale i svou morální nejednoznačností. Ačkoliv pracuje ve službách ničivého Galactuse, není to stoprocentní padouch a tak není vyloučeno, že v průběhu děje se postaví proti svému pánovi a bude bránit Zemi po boku Čtyřky. V roli padoucha se však vrátí také Dr. Doom (Julian McMahon), toužící pomstít svou porážku z prvního filmu.

Fantastická čtyřka a Silver Surfer

Ve scénáři se tvůrcům rozbujelo pozoruhodné množství romantických zápletek, jimiž se zřejmě budou snažit vynahradit psychologickou hloubku postav. Celý film začíná na svatbě Reeda a Sue, novomanželka se však záhy stane vrcholem milostného trojúhelníku. Další milostný trojúhelník se utvoří kolem Johnnyho Storma: v jeho zorném poli se ocitne modelka Beau Garrett (v roli vědkyně Frankie) a moderátorka MTV Vanessa Minillo. A také přítelkyně obřího Bena Grimma prý tentokrát bude mít daleko významnější úlohu než v prvním filmu.

Fantastická čtyřka má nezanedbatelný rozpočet 130 milionů dolarů (to je o 30 milionů víc než první film) a protože producenti ušetřili za hvězdné honoráře i za pronájem hollywoodských ateliérů (natáčelo se v o něco levnější Kanadě), můžeme očekávat, že dost peněz zbylo na digitální triky. Především na efektní vzhled Silver Surfera, jehož "živou" předlohou se stal performer Doug Jones (Hellboy, Žena ve vodě). Jeho pohyby byly nasnímány a zdigitalizovány v novozélandském studiu Weta Digital s pomocí nejnovější odrůdy motion capture technologie.

Už nyní se v souvislosti s postavou Silver Surfera hovoří také o možnosti spinoffu - tehdy samostatného filmu, v němž by "stříbrný surfař" už nebyl odkázán do role protihráče či pomocníka Fantastické čtyřky, ale byl by zde hlavním hrdinou.

Žánr Akční / Sci-Fi
USA / Německo, 2007, 92 min
Režie: Tim Story
Hrají: Jessica Alba, Ioan Gruffudd, Chris Evans, Andre Braugher, Julian McMahon a další...
 

Premiéra ČR: 05.07.2007 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Silver Surfer


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |