Etiketa aneb Vyvarujte se trapným situacím


Znalost alespoň základních pravidel etikety by měla být ve společnosti samozřejmostí. Bohužel ne vždy se tak děje. A proto vám v tomto seriálu o etiketě pomůžeme, jak si poradit i v takových situacích.

Každý z nás se nepochybně ocitl v nepříjemné situaci, kdy si řekl: a co mám dělat teď? Vybruslit z trapného momentu, aby nikdo nepoznal co se s vámi právě děje, bude potřebovat trochu cviku a tady přichází na řadu náš seriál o etiketě. Ten vám pomůže předejít případným faux pas ve společnosti.

Možná si říkáte, že etiketa vás nezajímá, radši přeskočíte do jiné rubriky a více než textem se pokocháte novými fotkami Megan Fox... Než tak učiníte, ještě zadržte. Možná jste si právě vzpomněli, že vás šéf pozval na pracovní večeři (tady vaše znalost etikety bude více než vítána). Anebo vás čeká rande a svou vyvolenou jste pozvali do nejlepšího podniku ve městě. Možná si myslíte, že zapůsobíte svým novým oblekem a pokud ukážete poslední model svého mobilu, bude vaše. Některým zlatokopkám to možná stačit bude. Na ty ostatní však příliš velký dojem neuděláte.

Můžete vypadat jako největší frajer v tom saku, které jste si pořídili za pár tisíc, aby dělalo dojem, že na to máte. Můžete se ohánět u stolu s klíčky od vaší naleštěné audiny a předvádět na ruce své nové rolexky. Pokud však nebudete schopný se bavit s tou dámou o ničem jiném, než kolik vás to všechno stálo, do dveří se vměstnáte první místo abyste jí dali přednost nebo ji ani nenecháte vybrat si jídlo s tím, že vy se v tom vyznáte nejlíp… její telefonní číslo nečekejte (a pokud vám ho dá, pak zaručeně nebude její, nebo se vám ozve, že toto číslo neexistuje). A první rande se zaručeně promění i v to poslední, pokud dotyčnou slečnu nebude zajímat pouze výše vašeho konta v bance.

Ještě si myslíte, že etiketa se vás netýká a zbytečně tady ztrácíte čas čtením tohoto článku? No, pokud jste se dopracovali až do tohoto místa, asi zvažujete, jestli té etiketě přece jenom nedáte šanci. Nemusíte se bát, my vám s tím pomůžeme. Tak se na to připravte, začínáme. V dalším díle se zaměříme na etiketu stolování, takže po jeho přečtení, se už nebudete bát trapných okamžiků u stolu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |