Dostal by vás někdo na jógu? A co kdyby se tam pilo pivo?


Jóga. Cvičení pro ženské, řeknete si. Jenže ona už to není tak úplně pravda. Čím dál víc se o ni v našich končinách začínají zajímat i muži. A co teprve, když se jóga spojí s pivem. V Německu už je to velký hit. V Berlíně se pivní jóga stala senzací. Jediné, co k ní potřebujete jsou kromě podložky dvě láhve piva.

Jedinou zkušenost, kterou potřebujete na lekci pivní jógy je to, jestli už jste někdy pili pivo. A to si myslím, že nebude problém téměř u nikoho. Pivní jógu v Berlíně začala cvičit lektorka Emily se svou kamarádkou Jhulou. Obě mají velkou vášeň - jógu a pivo. Rozhodly se to spojit a podařilo se jim zbláznit hromadu dalších lidí.

„Každý to miluje. Ještě nikdo zatím neodcházel nešťastný nebo nespokojený a to je to, co mě na tom baví. Vážím si i toho, že na lekci dorazí i muži. Protože spousta chlapů na západě vidí jógu jako něco ženského a pro ně nedostupného. Myslí si totiž, že na jógu musí být extrémně ohební nebo se obléknout do nějakého přiléhavého oblečku. Takže nikdy nepřemýšlí o tom, že by jógu někdy vůbec vyzkoušeli. Ale přijdou kvůli pivu. Nebo se nechají zlákat od své přítelkyně, protože slyší, že se při tom pije pivo. A na konci hodiny pak ke mně přijdou a říkají: wow, vůbec jsem netušil, co jóga vlastně je nebo co obnáší, měl jsem představu, že se jen leží na zemi a nic se nedělá,“ popisuje v rozhovoru pro Český rozhlas klasicky vyškolená lektorka jógy Emily, které stejně jako její kamarádka Jhula pochází z australského Melbourne.

Inspiraci našly lektorky v Americe, kde se však pivní jóga cvičí normálně v pivovaru a zlatý mok se popíjí až potom. Chtěly to trochu posunout, a tak pití piva zapojily přímo do lekcí. Na začátku je pivní meditace. Zavřete si oči, chytíte lahev mezi prsty a vnímáte její teplotu, tvar, můžete si přičichnout. Pak se všichni společně napijí a vnímají pocity, které jim chuť piva přináší. Později může flaška fungovat jako podpěra nebo pomocník při balančních cvicích.

Pro zaryté jogíny to ovšem asi moc není. Nemohou očekávát hluboké meditace, je to zkrátka spíš zábava. Nicméně se určitě odreagujete, na konci budete mít trochu alkoholu v krvi a můžete pokračovat v popíjení se svými novými přáteli.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |