Donald Trump – Budoucí americký prezident?


Před 69 lety se v New Yorku narodil obchodní magnát s nemovitostmi, Donald John Trump. Jeho jméno je skloňováno s řadou aktivit. Spisovatel, televizní hvězda s vlastní show, vlastník hotelů a kasín po celém světě, jenž si prošel manželstvím s Češkou Ivanou Zelníčkovou. Může se pochlubit hvězdou na chodníku slávy i účinkováním ve filmech. 

I když si myslíte, že jeho život je natolik medializovaný a ví se o něm prakticky vše,  stále existuje řada zajímavých faktů, které o tomto Američanovi nejspíš netušíte.

1) Život ve zlaté kolébce

Donald není jedním z těch, který se narodil do chudé rodiny, jako například Leonardo del Vecchio, a z nuly se dokázal dostat mezi nejbohatší. Jeho otec Fred obchodoval s nemovitostmi v New Yorku. Když zemřel roku 1999, jeho jmění bylo odhadnuto na 400 miliónů dolarů.

2) Z bankrotu miliardářem

Jeden z podstatných faktů, který řada lidí o Donaldovi netuší. V roce 1990 se ocitl na pokraji bankrotu, který byl způsoben recesí ve stavebním průmyslu. Trump se nechal slyšet, že příliš zpychnul a zanedbávat svůj byznys. V té době byl nucen se vzdát nově zakoupené letecké společnosti Trump Shuttle. Stejně tak musel prodat některé pozemky na Manhattanu. Byl však schopen si udržet Trump Towers v New Yorku, stejně tak tři kasina v Atlantic City. Dluhy jej však provázely po celá devadesátá léta, značné finanční injekce se mu dostalo v roce 1999, kdy zemřel jeho otec Fred.

 

 

3) Totální abstinent

Věděli jste, že je Donald Trump abstinent a nikdy si nedá skleničku alkoholu? Je to kvůli jeho staršímu bratrovi Fredovi, který byl alkoholic, což také způsobilo jeho smrt. Donald se tak alkoholu straní.

4) Trump a jeho ženy

Po rozvodu s Ivanou v roce 1992 se Trump o rok později oženil s Marlou Maplesovou, svazek však vydržel jen šest let. V současnosti žije ve svém trojpodlažním bytě o rozloze tři tisíce metrů čtverečních a ceně 50 milionů dolarů se svojí třetí ženou, Melanií Knaussovou ze Slovinska. Jejich svatba byla vskutku pompézní, což je snad u miliardářů poviností. Na jejich svatbě mohli hosté obdivovat deset tisíc květů, k dispozici měli 45 kuchařů a jejich svatební dort vážil rovných 90 kilo. Nevěsta měla šaty od Christiana Diora zdobené drahokamy. Donald Trump má celkem pět potomků.

5) Prezidentské ambice

Věděli jste také, že Donald Trump ohlásil svou kandidaturu na amerického prezidenta v příštích volbách (2016)? „Budu nejúžasnějším prezidentem zaměstnanosti, kterého kdy bůh stvořil,“ prohlásil.

 

zdroj foto: flickr.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |