MENU - zobrazit / skrýt

Dodge Challenger SRT8 - je zpět


Už je tomu víc jak 35 let, co automobilka Dodge vypustila poslední model sportovního kupé Dodge Challenger. Obnovený Dodge Challenger SRT8 zůstává věrný svým kořenům a zanechává v sobě charakter závodního auta, se kterým se můžete prohánět po běžných okreskách. 

Tento sportovní vůz v sobě kombinuje nezaměnitelné vlastnosti, jako je úžasný design a zdrcující výkon. Má proto všechny předpoklady, aby si získal srdce mnoha fanoušků rychlých kol.

Nový model 2008 byl vyvinutý, stejně jako všechny modely s označením SRT (Street Racing Technology), ve vlastní konstrukční dílně značky Chrysler. Už na první pohled je jasné, že se konstruktéři inspirovali jako velmi populárním předchůdcem.

Challenger vás upoutá prodlouženou přední kapotou, kde vynikají dva pruhy v barvě uhlíkových vláken. Sportovní karoserii dotváří zvýšená zadní část s výrazným spoilerem a hranatou pochromovanou koncovkou výfuku. Klasický design dotváří detaily jako chromované víko nádrže nebo loga SRT8.

Dodge Challenger SRT8 pohání nejvýkonnější motor z produkce koncernu Chrysler, který je určen právě pro vozidla s označením SRT. Benzínový motor HEMI V-8 s objemem 6,1 litru doplňuje 5-stupňová sportovně laděná automatická převodovka Autostick.

Tento agregát má výkon 317 kW (431 k) a kroutící moment 570 Nm. S těmito parametry dokáže Challenger zrychlit z 0 na 100 km/h za necelých 5 sekund a cyklus 0-160-0 km/h je schopné vykonat za méně než 17 sekund.

Challenger to není jen síla a svaly, kterými se projevuje navenek. Kromě kouřících pneumatik nabízí auto i celou řadu nejmodernějších technických prvků, jako jsou dotyková navigace GPS, bezklíčový systém pro přístup do vozidla bez použití klasického klíče, multimediální systém MyGIGTM pro zábavu a systém UConnect na hands-free telefonování přes Bluetooth. Každý zákazník v něm najde všechno, co by od sportovního kupé budoucnosti měl očekávat.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Dodge Challenger SRT8


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE