Chris Hemsworth: Nejvíc sexy muž planety


Herec Chris Hemsworth byl magazínem People nedávno zvolen za nejvíc sexy muže roku 2014. Kdo přesně jednatřicetiletý Australan je? Na to se blíže podíváme v našem profilu.

Není divu, že se australský herec o titul nejpřitažlivějšího muže roku zasloužil. Do vínku mu k tomu byly dány všechny správné předpoklady - vysoká postava, vypracovaná muskulatura, pronikavě modré oči a hluboký hlas, který dostává do kolen nejednu ženu. Bylo by ale neuctivé mluvit u Chrisu Hemsworthovi pouze v souvislosti s jeho zevnějškem. Předně je to totiž herecký um, kterým se snaží veřejnost oslňovat. A také zde se mu to obzvláště v posledních letech skutečně daří.

Prostřední z hereckého klanu Hemsworthů

Jako prostřední z trojice synů učitelky a poradce v sociálních službách se Chris narodil 11. srpna 1983 v Melbournu. Jeho dva bratři, mladší Liam a starší Luke, se hereckému řemeslu rovněž věnují. Chris se poprvé před kameru postavil v jednadvaceti letech a jeho debutem se stala postava krále Artuše v australském seriálu pro děti. Také pozdější herecké nabídky se točily okolo seriálové tvorby.

Severský Bůh hromu a nový miláček komiksových nadšenců

Dveře do oslnivého světa Hollywoodu mu v roce 2009 otevřela malá role ve Star Treku. Jeho hvězdná kariéra poté nabrala na rychlém vzestupu. Do povědomí široké veřejnosti ho dostala zejména účast v marvelovce Thor. Hemsworth v ní ztvárnil ústředního hrdinu, Boha hromu ze severských legend, který nedá ani ránu bez svého obřího kladiva. Snímek si po své projekci v roce 2011 získal jak kritiky, tak diváckou obec, z nichž se velká část rozdělila na dva hardcore tábory fanoušků - jedni úctívali právě Hemsworthova Thora, druzí jeho vzpurného bratra Lokiho, kterého rovněž skvěle ztvárnil Tom Hiddleston.

Ještě než ale Thor vstoupil na plátna kin, už dávno byl součástí většího plánu, konkrétně superhrdinského ansámblu Avengers. Návrat povedené bratrské dvojice se tedy konal hned rok nato. Ještě než Hemsworth naskočil také do pokračování Thora, upozornit na sebe stačil ve sportovním dramatu Rivalové, do něhož ho obsadil režisér Ron Howard. V letošním roce se jeho jméno v programu kin neobjevilo ani jednou, což ovšem neznamená, že by zájem o jeho osobu náhle opadl. Naopak. Herec je prací přímo zavalen a už v roce následujícím by se měl objevit hned v pětce filmů. Nepřekvapí, že je mezi nimi také pokračování Avengers, mimochodem Thor 3 je už dávno v diáři jeho dalších štací.

A protože dokonalosti není nikdy dost, dodejme, že herec se pilně činí i ve svém rodinném životě. Od roku 2010 je šťastně ženatý s o sedm let starší herečkou Elsou Pataky a do dnešního data společně vychovávají trojici potomků.

Zdroj foto: foter.com/Gage Skidmore, foter.com/Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |