Charlie Chaplin – herec se slabostí pro zajíčky


Věděli jste, že jeho čtvrtá žena sotva dovršila 18 let, když ji 54letý Chaplin pojal za manželku? A že musel platit alimenty na dítě, které nebylo jeho? Nebo že bylo jeho tělo ukradeno po jeho smrti? 

Tento britský komediální herec a jedna z největších hvězd němého filmu 20. století se narodil 16. dubna 1889 v Londýně. Nebyl však jen hercem, na svých filmech se podílel psáním scénářů či režií. Na druhou stranu byl spíše introvert, kterému v mládí dělalo obtíže komunikovat s lidmi, jeho otec byl alkoholik a brzy opustil rodinu. Celý život žil v domnění, že jej jeho zaměstnavatelé okrádají.

A jak vlastně vznikla jeho nejslavnější postava? “Neměl jsem ponětí, jak by měla moje postava vypadat. Prostě jsem otevřel skříň a oblékl jsem si to, co mi přislo pod ruku.”

 

 

Měl slabost pro mladší ročníky

Charlie Chaplin byl znám nejen pro své umění, které předváděl na plátně. Jeho avantýry s herečkami, které hrály v jeho filmech, byly veřejným tajemstvím.
Chaplin byl ženatý celkem čtyřikrát. Bylo mu 29, když jeho první ženě bylo teprve 16. Jeho druhé manželství bylo uzaveřeno s 16ti-letou Litou Grey, jemu bylo 35. Jeho třetí ženě Paulette Goddard bylo 28, jemu 47. Jeho poslední manželka, Oona O´Neill, oslavila 18, když Chaplinovi bylo 54. I když tomuto manželství nikdo nedával příliš velké šance, bylo ukončeno až Chaplinovou smrtí (1977, Švýcarsko). Až v tomto svazku nalezl štěstí a vzešlo z něj 8 dětí.

Musel platit alimenty na dítě, které ve skutečnosti nebylo jeho

Ve 40. letech prožil krátký románek s herečkou Joan Barry. Několik měsíců po jejich rozchodu prohlašovala, že Charlie je otcem jejího dítěte. I když krevní testy prokázaly opak, Barry popřela důvěryhodnost těchto testů a soudce jí dal za pravdu. Chaplin tak musel platit na alimentech 75 dolarů týdně, což v té době byly nemalé peníze.

Jeho tělo bylo ukradeno

Charlie Chaplin zemřel na mozkovou mrtvici v 88 letech (1977). O tři měsíce později se však objevila šokující informace, že jeho tělo spolu s rakví bylo ukradeno. Za jeho krádeží stál polský mechanik Roman Wardas a Bulhar Gančo Ganeva. Po Chaplinově vdově Ooně požadovali výkupné ve výši 400 tisíc liber. Po několika telefonátech jim však byla policie na stopě. Klec spadla 11 týdnů po krádeži. Nyní tělo Charlieho Chaplina leží pod vrstvou betonu.

 

 

Perličky z Chaplinova života:

- měřil pouhých 165 centimetrů
- tajně se zúčastnil soutěže napodobitelů Charlie Chaplina, překvapivě skončil až na 3. místě
- jeho první zvukový film Diktátor velmi rozzuřil Hitlera
- Chaplinova poslední manželka byla dcerou spisovatele Eugena O´Neilla, držitele Nobelovy a Pulitzerovy ceny
- byl povýšen do šlechtického stavu britskou královnou (1975)

 

zdroj foto:  foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |