MENU - zobrazit / skrýt

Buďte IN s brýlemi Google Glass


21. století nabízí neomezené možnosti. Hlavně co se moderních a počítačových technologií týká. Jednou z takovýchto vymožeností je i novinka od Google, která je prozatím v testovací fázi. Nejedná se o nic menšího, než o speciální brýle Google Glass, které svým klientům nabídnou nesmírné možnosti.

Brýle Google Glass jsou zatím pouze pro vyvolené. K dispozici je totiž obdrželi pouze vývojáři či lidé, kteří byli vylosováni a jsou nějakým způsobem aktivní ve společenském dění. Všichni však za ně museli vynaložit částku 1 500 dolarů, což je v přepočtu 30 000 korun.

Co jsou Google glass?

Google glass brýle jsou vybaveny malou kamerkou a projektorem. Vše poté běží na bázi operačního systému Android a tím pádem je možné propojení s mobilními zařízeními fungujícími právě na tomto systému. Provoz brýlí vydrží na jedno nabití zhruba jeden den a jednou z možností jejich využití je snímání okolí, což využijí zejména fotografové. Dobré je také to, že brýle lze využít při jakékoliv situaci a k vícero účelům. Kromě technologických funkcí se jedná také o náhražku za brýle určené proti slunci či pro jízdu na kole. Každopádně funkce nejsou zatím dotaženy do konce a je potřeba pár věcí ještě doladit.

Chybí řada důležitých funkcí

Brýle Google glass zatím například neumožňují zkoumat rozšířenou realitu, což je také jednou z plánovaných funkcí, kterou chtějí vývojáři svým zákazníkům nabídnout. Jedná se o to, že pokud budete mít brýle nasazené a půjdete kolem nějakého podniku, tak se vám automaticky zobrazí jeho otevírací doba a podobné informace.

Přeprodej není možný a je přísně hlídán

Pokud čekáte, že se vám podaří brýle získat v nějakém typu předprodeje ještě předtím, než půjdou oficiálně na trh, tak máte na 99% smůlu. Jestliže totiž nebudete vybráni přímo zástupci Google, tak je nemožné získat brýle Google glass. Cena za ně se již jednou vyšplhala na téměř sto tisíc dolarů, jenže byly nabízeny na aukčním portálu, kde tato nabídka byla za nedlouho deaktivována.

V případě, že by k prodeji přeci jen došlo, tak funkce brýlí budou zablokovány ihned, jakmile dojde k jejich připojení na jiný telefon, než na jaký byly registrovány.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE