MENU - zobrazit / skrýt

Obojživelná motorka aneb Když vás to přestane bavit na suchu


Potěšíme milovníky jedné stopy nebo ne? Toť otázka. Ale hračka je to slušná. Biski, jak se motorce, co umí jezdit po vodě, říká, udělá plno zábavy. Třeba se jí jednou dočkají policisté nebo hasiči jako záchranný prostředek při povodních. Ale dost řečí, co vlastně Biski umí?

Za nápadem sestrojit motorku, se kterou rázem můžete i na vodu, stojí Alan Gibbs. Tento pán si zřejmě libuje v extrémních dopravních prostředcích, protože tohle není jeho první počin. Jenže, dnes už nemůže být vše "obojživelné", jako tomu bylo dříve. U aut to platí obzvlášť. Normy, bezpečnostní opatření, všelijaké dokumenty potřebné k tomu, aby se takový vůz vyrobil a mohl být schválen, je běh na dlouho a mnohdy neúspěšnou trať. Proto se Alan Gibbs zaměřil na skůtry, kde nejsou tak razantní předpisy. A vzal to hezky od podlahy. Skůtr Biski na první pohled působí hodně rozpačitě. Soutěž o nejštíhlejší nebo nejlehčí motorku byste určitě nevyhráli, ale vše má své důvody. Především kvůli stabilitě na vodě je směrem dolů širší a netradičně delší. Za to má jednu super výhodu, přijedete ke břehu a v rychlosti sjedete do vody. Rázem se z motorky stává vodní skůtr, kdy přední kolo se vysune nahoru a zajede do blatníku a pohon zajistí dvě vodní trysky po stranách. Když vás to přestane bavit a budete již dost mokří, stiskem tlačítka spustíte přední kolo dolů, vypnete vodní trysky a můžete pokračovat v jízdě po silnici.

Biski je poháněný dvouválcovým benínovým motorem o výkonu 55 koní. Jeho maximální rychlost výrobce uvádí 130 km/h. Na vodě dokáže jet až 60 km/h. Cena dosud nebyla zveřejněna, ale o levný obojživelný skůtr určitě nepůjde.

Tak co? Líbí se vám tahle hračka pro muže? Zábava to bude parádní. Letos pod stromečkem Biski zřejmě ještě nenajdete, tak vemte za vděk alespoň tyhle stránky www.happy-darky.cz, kde se dají najít taky parádní dárky pro muže.

Zdroj foto: gibbssports.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE