MENU - zobrazit / skrýt

6 druhů obalů pro správnou archivaci


Každá firma i samostatný podnikatel má ze zákona povinnost archivovat určité dokumenty po různě dlouhou dobu, některé až několik desítek let. Také doma je třeba uchovávat doklady, záruční listy, vyúčtování a podobně. Proto vás určitě zajímá, jak papírové dokumenty co nejlépe uchovávat a chránit před světlem, vlhkostí a dalším hlodáním zubu času.

Ochrana papírových dokumentů v archívu

Oblíbenou ochranou kancelářských papírů jsou tenké fólie, oficiálním názvem euroobaly. Mají po straně perforaci, takže se dají jednoduše uzavřít do šanonu a založit. Při přesunu na jiné místo se dokumenty nerozsypou a nepřehází, protože perfektně drží na svém místě.

Prezentace fotografií a obrázků před klienty a partnery

Další typ obalů je určený především k prezentacím fotografií a obrázků výrobků a služeb jsou závěsné obaly. Obaly jsou mírně rozšířené, proto do nich pohodlně vložíte dokument A4. Prospektové obaly jsou vyrobené z polypropylenu nebo z PVC. Desky jsou různých barev i formátů a mají hladký, krupičkový nebo matný povrch. Kombinací desek a kapes je celá řada, pro každou potřebu vyberete určitě tu nejlepší.

Uložení dalších předmětů pomocí speciálních obalů

Kromě papírových dokumentů, jako jsou faktury, mzdové podklady atd., potřebujeme nebo chceme uchovávat také vizitky, fotky, CD a další věci. Když je chceme připojit k dokumentům a označit jimi celou složku, můžeme využít samolepící kapsu nebo speciální obal s kapsou na zapínání.

Pořiďte si dostatek obalů na dokumenty, vizitky či fotografie, abyste je udrželi v bezpečí před ušpiněním, politím, zmačkáním, vyblednutím. Speciální obaly na zapínání jsou ideální pro uchovávání drobných předmětů, které jsou součástí vašich spisů. Vybírat můžete z různých barev a materiálů.

Obaly na CD, vizitky a fotografie

Pro archivaci CD slouží závěsné obaly s 1 či více kapsami. Nepostradatelná pomůcka pro zakládání fotografií a fotodokumentaci jsou prospektové obaly na fotografie s europerforací. V nabídce naleznete také prospektové obaly na vizitky ve formátu vhodném do kroužkových vizitkářů.

Samolepicí kapsy

Chytrou vychytávkou jsou samolepicí kapsy, pomocí kterých se dají označit kroužkové pořadače, katalogové knihy a další archiválie.

Speciální obaly

Pořádek v kanceláři pomáhají udržet další pomůcky, např. průhledné obaly se zipem. Další doplňky a přílohy ke spisům uložíte přehledně do spisových desek.

 

zdroj foto: www.pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE