5 věcí, které dělají úspěšní lidé v pondělí ráno


Všichni víme, že úspěch v životě závisí na kombinaci tvrdé práce a talentu. Co však dělají úspěšní lidé na začátku pracovního týdne, aby co nejlépe využili celý týden?

1. O víkendu si odpočiňte

James Reinhart, ThredUP.com

Nemůžete mít skvělé pondělí ráno, jestliže jste měli hrozný víkend. Většina práce může počkat až do pondělí. Víkendy jsou stvořeny jen pro vás, abyste se uvolnili, relaxovali a přemýšleli. Ve skutečnosti řada lidí má ty nejlepší nápady během volného času.

2. Naplánujte si týden

Laura Vanderkam, autorka knihy Co dělají úspěšní lidé před snídaní ( What the Most Successful People Do Before Breakfast)
Většina lidí tráví pondělní ráno tím, že si přeje, aby nebylo pondělí. Úspěšní lidé však takto nepřemýšlejí. Na začátku pracovního týdne si plánují šest až osm priorit pro daný týden.

3. Vstaňte brzy

Vittorio Colao, Vodafone
Jak brzy, to záleží na tom, co dokáže vaše tělo zvládnout. Snažte se, abyste se z postele dostali o něco dřív, než vás nutí váš budík. Co dělat s nově nabytým časem? To už záleží zcela na vás, například byste mohli tento čas využít ke cvičení.

4. První si vyřešte maily

Tim Cook, Apple
Mohu vám říci z osobní zkušenosti, že e-maily zcela ovládnou váš život, pokud se s nimi nenaučíte efektivně pracovat. Zvláště po víkendu budou vaše e-mailové schránky doslova zahlcené. Čím dříve si je projdete a vyřídíte ty důležité, tím více času budete mít na skutečně produktivní práci později během dne.

5. Buďte vděční

Tony Robbins
 Je velmi snadné mít v pondělí špatnou náladu. Koneckonců jste měli jenom 48 hodin na sebe a teď jste zpátky v pracovním procesu. Úspěšní lidé si neustále připomínají, že jsou spokojeni s tím, co mají a čeho dosáhli. Pokud nevidíte nic, za co byste měli být vděční, tak alespoň za to, že máte nějakou kariéru - spousta lidí nemá ani to.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |