5 připojištění k povinnému ručení, která se rozhodně vyplatí sjednat


Povinné ručení poskytuje základní ochranu řidiči v případě, kdy svým vozidlem způsobí škodu na majetku či na zdraví jiné osoby. Jedná se tedy o pojištění odpovědnosti, kdy je pojistné plnění vypláceno poškozené osobě. Pokud však škoda vznikne přímo na pojištěném vozidle, a není to způsobeno provozem jiného vozidla, je její úhrada z titulu standardního povinného ručení takřka nemožná. Níže vám však představíme pět připojištění k povinnému ručení, jejichž sjednání se vám vždy vyplatí.

Připojištění proti odcizení vozidla

Připojištění vozu proti krádeži vám zajistí, že v případě krádeže vašeho automobilu, vám bude proplacena hodnota vašeho vozidla. Podmínkou nároku na pojistné plnění je okamžité nahlášení krádeže vozu na Policii. Policie vyhotoví protokol, který je poté předložen pojišťovně, jež škodu proplatí.

Připojištění proti vandalismu

Toto připojištění k povinnému ručení pokrývá škodu na pojištěném vozidle způsobenou třetí osobou. Pojištění se zpravidla vztahuje na vnější škody na vozidle, přičemž je též důležité, aby byla škoda okamžitě nahlášena na Policii.

Připojištění střetu se zvěří

Připojištění střetu se zvěří je sjednáváno pro případ, kdy dojde ke střetu jedoucího vozidla se zvěří. Stejně tak pojištění standardně pokrývá poškození či zničení zaparkovaného vozidla způsobené zvířetem.

Připojištění asistenční služeb

Povinné ručení zpravidla obsahuje takzvané základní asistenční služby, na které lze nahlásit pojistnou událost a informovat se ohledně vašeho pojištění. Stejně tak vám asistenční služba může poskytnout telefonickou pomoc v nouzi, zajistit náhradní vozidlo či odtah vozidla. Připojistit lze i takzvanou rozšířenou asistenci, která může nad rámec poskytnout právní poradenství, odtah vozidla ze zahraničí či například zajistit náhradní ubytování v případě poruchy automobilu v zahraničí.

Připojištění skel

Jelikož je výměna či oprava prasklého skla poměrně nákladnou záležitostí, vyplatí se určitě si sjednat připojištění skel k povinnému ručení. Pojistit lze jak pouze čelní sklo, tak také všechna skla na vozidle.

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |