5 nejlepších thrillerů


Přinášíme vám seznam 5 nejstrašidelnějších filmů, které původně neměly být horory, ale budete se u nich bát úplně stejně. Připraveni?

1. Gravitace (Gravity, 2013)

Proč máme takový strach z příšer v hororových filmech? Protože nás mohou zabít a poté budeme čelit té nejstrašnější otázce lidské existence: co se stane, když naše srdce přestane bít? Film Gravitace nepotřebuje žádné příšery, aby ve vás vzbudilo stejné pocity. Představte si, že jste ve vesmíru úplně sami, bez pomoci, a vyhlídka na návrat na Zemi je prakticky nulová. V hlavní roli Sandra Bullock a George Clooney.

 

2. Tahle země není pro starý (No country for old men, 2007)

Javier Bardem získal Oscara za ztvárnění nájemného zabíjáka Chigurha. Jeho postava je naprosto klidná, kterou snad nic nerozhodí. Máte však stále pocit, že může každou chvíli doslova vybuchnout. Jak velký strach z něj jde, můžete nejlépe vidět ve scéně na benzince, kde mluví s prodavačem. Nestane se naprosto nic, vy se však můžete zbláznit z napětí, které se mezi nimi odehrává.

 

3. Dárek (The gift, 2015)

Jedná se o psychologický thriller. Nesetkáte se v něm však s žádnými duchy či nadpřirozenou silou. Jaseon Bateman a Rebecca Hall ztvárnili mladý manželský pár. Jejich život je dokonalý až do té doby, než se objeví Joel Edgerton a začnou se dít hodně zvláštní věci.

 

4. Vesmírná odysea (A Space Odyssey, 2001)

Být doslova uvězněn ve vesmíru, je už tak dosti strašidelné. A co potom když jste uvězněni ve vesmíru s počítačem, který navíc nefunguje. Tento snímek pochází od Stanleyho Kubricka.

 

5. Vysvobození (Deliverance, 1972)

Čtveřice přátel odjíždí sjíždět divokou řeku na kánoích. Klidná projížďka se však mění v nečekaný horor. Tento snímek patří k vrcholům žánru thrilleru.

 

Který film byste přidali do našeho výběru?

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |