5 nejlepších hororů v historii kinematografie


Bojíte se rádi? V tom případě jsme pro vás připravili seznam nejstrašidelnějších hororů. Nadechněte se zhluboka, začínáme. Slabší povahy by neměly pokračovat ve čtení.

1. Americký vlkodlak v Londýně (An American Werewolf in London, 1981)

Horor o vlkodlakovi v našem seznamu nemohl chybět. Podívejte se na tento z roku 1981. Vypráví o dvou amerických studentech putujících po Británii. Během jejich túry je napadne vlkodlak. Jednoho zabije, druhý přežije. Toho se však ve snech snaží jeho mrtvý kamarád varovat, že se s úplňkem změní také ve vlkodlaka.

2. Misery nechce zemřít (Misery, 1990)

Příběh vypráví o slavném spisovateli, který napsal sérii románů s hlavní postavou Misery. Dopsáním posledního dílu se rozhodne řádně oslavit. Posilněn alkoholem bourá se svým autem. Má však „štěstí“ v tom, že jej nalezne jeho velká fanynka. Ta se však nemůže smířit s tím, že její oblíbenou postavu se rozhodl spisovatel zabít. Začíná boj o přežití.

3. [REC], 2007

Místní reportérka se rozhodne natočit noční směnu v požární stanici. To však ještě netuší, co bude následovat po tísňovém volání stáré ženy. Zombie útočí!

4. Osvícení (The Shining, 1980)

Jack Nicholson jako spisovatel hledá vhodné místo pro psaní, tak se rozhodne odjet se svou rodinou do odlehlého hotelu. Předchozí správce, který tam působil před ním, údajně přišel o rozum ze samoty a zavraždil svou ženu a děti. Vypadá to, že historie se začíná opakovat.

5. Pád do tmy (The Descent, 2005)

Skupina kamarádek se vydává prozkoumat jeskyně. Když jsou však uvnitř, dojde k nejhoršímu a je zasypán jediný východ. Šestice se rozhodne za každou cenu dostat ven. Netuší však, že na ně číhá daleko větší nebezpečí a záchrana se promění v boj o holý život.

 

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zábava


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |