4 dovednosti, díky kterým vás bude chtít zaměstnat každý zaměstnavatel


Nový rok, nová předsevzetí, nový start, možná také přemýšlíte o nové práci? Pokud se chcete posunout ve své kariéře a hledáte nové pracovní možnosti, nejspíš byste měli zapracovat na těchto dovednostech, kterými ohromíte každého zaměstnavatele. 

Zkušenosti s prodejem

Ať už se vám to líbí nebo ne, prodáváte sami sebe každý den. Ať už se jedná o setkání s novými lidmi, s kolegy v práci nebo sousedy. A umět se dobře prodat, je v životě neocenitelné. „Je to základní dovednost v jakékoli obchodní činnosti jakéhokoliv druhu, ať už jde o startup nebo velkou společnost," říká Rajeeb Dey, zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Enternships, která se specializuje na zařazování absolventů do praxe nebo stáží.

„Pokud dokážete rozvíjet tuto dovednost již během studia, řada zaměstnavatelů vás bude chtít ve své firmě.“

Podnikatelský přístup

Můžete mít řadu dobrých dovedností, zaměstnavatel však vždy dá přednost tomu uchazeči, který má svou osobnost a jasný postoj. „Spolupracujeme s tisíci startupy a rychle rostoucími firmami. Zjišťujeme, že v počáteční fázi hledá zaměstnavatel spíše správný přístup než funkční dovednosti,“ říká Dey. „Pokud prokážete své podnikatelské schopnosti, pro zaměstnavatele budete zajímavějším kandidátem.“

Komunikační dovednosti

„Komunikační dovednost je to, co skutečně hledají [zaměstnavatelé]: Umíte správně komunikovat se zákazníky?“ Dokonce, i když sedíte před počítačem po celý den, kde se věnujete pouze programování, v dnešní době to již nestačí. Musíte umět komunikovat s ostatními členy týmu. Komunikační dovednosti jsou tak klíčové.Umět si zorganizovat čas

Studie, které se zúčastnilo na 757 malých a středních podniků ve Velké Británii, zjistila, že pouze ti, kteří umí efektivně organizovat svůj čas, mají o 20 % vyšší pravděpodobnost růstu. „Takže pokud jste dokázali vyvážit svou práci a také studium, jen to o vás vypovídá, že si umíte zorganizovat svůj čas a proto byste to měli uvést ve svém životopisu,“ radí na závěr Dey. 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |