MENU - zobrazit / skrýt

10 vozů inspirovaných kreslenými příběhy


Už vás nebaví jezdit ve vašem nudném voze? Přečtěte si tento článek, ve kterém vám přinášíme deset unikátních aut inspirovaných kreslenými seriály. Třeba naleznete inspiraci a příští článek může být o vás.

1. V létě 2002 Lou a Steve Raguseovi natřeli svou starou dodávku stejně jako vůz z kresleného seriálu Scooby Doo. Replika byla tak dokonalá, že se rozhodli takto natřít ještě další dvě dodávky, které následně prodali.

2. Mark Towle převedl do skutečné podoby vůz Mach 5 z legendárního japonského animovaného seriálu Speed Racer. Vůz si můžete dokonce pronajmout pro speciální příležitosti.

3. Jeden z Batmobilů z televizní série ze 60. let byl prodán za 233 tisíc dolarů. Poté, co stoupla popularita seriálu, se producenti rozhodli pro vytvoření dalších replik. Na obrázku je Batmobil číslo 6 a je jedním z funkčních modelů.

4. Toto je sanitka Cadillac Miller-Meteor z roku 1959, která byla přestavěna Universal Studios na vůz Ecto-1 z filmu Krotitelé duchů (Ghostbusters).

5. Řada fanoušků populárního seriálu Želvy Ninja se rozhodla vytvořit si vlastní repliku jejich dodávky, jako například tento muž na obrázku.

6. Tento náklaďák obsahuje takové doplňky jako aktivující alarm pomocí hlasu Optimuse Prime z filmu Transformers, DVD přehrávač, Bluetooth, CD stereo systém se satelitním rádiem, pěnovou matraci na spaní, chromované pedály, dokonce má logo Transformers na přední kapotě a také na povlečení na spaní.

7. Mnoho lidí vidělo filmy amerického filmového studia Pixar, zvláště pak Auta (Cars). Eddie Paul dovede všechny tyto animované vozy převést do reálné podoby. Tento chlapík je znám především pro vytváření speciálních vozů pro hollywoodské filmy (např.: 60 sekund, Taxi, xXx).

8. Určitě si řada z vás pamatuje na animovaný seriál Wacky Races z dílny autorů Hanna-Barbera o automobilovém závodě. Každý díl závodí stejných jedenáct aut v jiné lokalitě. A těchto jedenáct vozů se objevilo v anglickém městě Chichester v Západním Sussexu. Bylo to vůbec poprvé, kdy byla tato vozidla řízena na veřejnosti.

9. Toto je skutečné Donaldovo auto. Je pravou kopií originálu, dokonce má i poznávací značku 313, což je datum Donaldových narozenin (13. března).

10. Kdo by neznal vůz Freda Flintstonea z populárního kresleného seriálu Flintstoneovi! 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE