Změny v povinné výbavě aut: Bez žárovek a s hubenější lékárničkou


Změny v povinné výbavě aut: Bez žárovek a s hubenější lékárničkou

Zdroj: pixabay.com

Už několik dní můžeme jezdit s poněkud odlehčenou povinnou výbavou v autě. Změny začaly platit od 1. října 2018 a jsou to věci, které řidiče potěší. Co je nejdůležitější, nemusejí už donekonečna zkoumat data expirace různých drobností v lékárničce. Většinou to stejně každý řešil raději rovnou nákupem nové. Kolikrát se pak stalo, že člověk v kufru vozil třeba tři lékárničky. Pojďme se podívat na to, co v autě být musí a bež čeho se obejdeme.

Obsah se lékárniček poměrně dost zmenšil. Konečně už nebudeme muset běhat stále pro nové. Náplastem a vatičkám se prodloužila doba trvanlivosti a něco zmizelo úplně. Zdravotníci na vlivných místech usoudili, že v autě nemusíte mít roušku, polštářkovou náplast a trojcípý šátek. A co tam být musí? Obvaz s polštářkem, obvaz se dvěma polštářky, hladká náplast na cívce, škrtící pryžové obinadlo, isotermická fólie, latexové rukavice a nůžky.

Vozili jste v autě náhradní žárovky? A hlavně... dokázali jste je vůbec vyměnit? Tak to teď už také nemusíte. Není potřeba v povinné výbavě mít žárovky ani pojistky. Stejně si buď žárovku necháte vyměnit, protože u moderních vozů to bývá oříšek a nebo si ji vyměníte doma.

Co se týká rezervy, tam je to trochu složitější. Nemusíte mít v autě hever, klíč a náhradní pneumatiku, ale... Týká se to jen aut, co mají dojezdové pneumatiky. Zároveň byste měli mít domluvenou asistenční službu, která vás v případě protržení pneumatiky odveze do servisu.

Tak tím skončil výčet věcí, které mít nemusíte. Co zůstává? Určitě reflexní vesta. Můžete jich mít klidně více, využijete i pro spolujezdce. Může být oranžová i žlutozelená, jen musí mít požadované reflexní prvky.

Další nutností je výstražný trojúhelník. Když se něco přihodí, musíte ho dát za vůz. Chráníte tím sebe i ostatní. Na normální silnici stačí 50 metrů, na dálnici raději 100 metr za auto.

Jinak, co si dáte dalšího do auta, už záleží jen na vás. Někdo se rád pojistí startovacími kabely, někdo tažným lanem. Hodí se svítilna, nabíječka na mobil, deka...

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |