MENU - zobrazit / skrýt

Vzestupy a pády bouřliváka Charlieho Sheena


V září slaví narozeniny americký herec Charlie Sheen. Jeho skandály plní americký bulvár prakticky nepřetržitě – drogy, alkohol, divoké večírky s prostitutkami, rozvody, násilí… a zdá se, že na tom Charlie nehodlá nic měnit. Přečtěte si návod (na vlastní nebezpečí), jak si nejlépe „zpackat“ slibně nakročenou kariéru v Hollywoodu.

Rodina a herecké začátky

Charlie Irwin Sheen (rodným jménem Carlos Irwin Estévez) se narodil v New Yorku 3. září 1965. Pochází z umělecké rodiny, matka Janet Estevéz (rozená Templeton) a otec Ramón Estévez (umělecké jméno Martin Sheen), má celkem tři sourozence, jež se také věnují herectví – Emilio, Ramon a Renée. Herectví se ze začátku vyhýbal, toužil se stát profesionálním hráčem baseballu, nakonec však převážily jeho umělecké geny. Jaký byl student? Školu navštěvoval jen sporadicky, až ho nakonec vyhodili. Průlom v jeho kariéře nastal v roce 1986, kdy si ho režisér Oliver Stone vyhlédl do svého válečného dramatu Četa. Následoval další úspěšný snímek Wall Street a všem bylo jasné, že se zrodila nová filmová hvězda. Ne každý však zvládne ustát takovou slávu, Sheen nebyl výjimkou.

Cesta do pekla

Přílišné pracovní vypětí se Charlie rozhodl odbourávat alkoholem a drogami: „Chlastal jsem prakticky v jednom kuse. Natáčeli jsme v New Yorku a já jsem byl každou noc do tří, čtyř hodin do rána v baru. A od šesti od rána už jsem zase stál tváří v tvář Michaelu Douglasovi a točil. Jak jsem to mohl zvládnout? Pil jsem jako zvíře a jel v koksu. Pral jsem do sebe všemožné pilule a ještě si liboval, že nejsem na ničem závislý, protože přece nemám celé paže rozpíchané. Spálil jsem svou sebeúctu, zničil jsem všechno, čeho jsem si na sobě vážil, a nebyl jsem daleko od toho, abych rozbil na padrť i sebe sama.“

Když se ho nedávno ptala jedna novinářka, jestli je momentálně na nějaké droze, odpověděl: „Jsem na droze, která se jmenuje Charlie Sheen. Tahle droga není k dispozici, protože potom co jí jednou vyzkoušíš, zemřeš. Tvůj obličej se rozplizne a tvoje děti budou plakat nad tvým explodovaným tělem.“ Prozradil, že bral tolik drog, co by jiné zabilo, předepsal si však vlastní léčbu doma a už prý s nimi skončil. Alkoholu se však nevzdal: „Ale to dělají přece všichni.“

 

„Kouřím 40 cigaret denně a plíce mám jako nekuřák. Játra a ledviny trochu pobolívají při večírcích, ale jakmile skončíme, jsem zase ok.“

 

Žhavé výstřely aneb Pomsta Tomu Cruisovi

Když Oliver Stone připravoval další válečné drama Narozen 4. července, Sheen už počítal s hlavní rolí. Tu mu však nakonec vyfoukl Tom Cruise. V roce 1989 přešel Charlie na komedie – snímek První liga se odehrává v prostředí jeho milovaného baseballu. Poté vtrhla do kin parodie Žhavé výstřely (1991) od tvůrčí trojice Zucker/Abrahams/Zucker, která si vzala na paškál kromě jiných i Tom Gun. Snímek zaznamenal obrovský úspěch u diváků, méně už však u Toma Cruise, který dokonce zvažoval žalobu. Pokračování Žhavých výstřelů (1993) se setkalo ještě s větším ohlasem.

„Poklidný“ rodinný život

Charlie Sheen byl celkem třikrát ženatý a má pět dětí. Alkohol, drogy, hádky, rvačky, nevěry stojí za rozpadem všech jeho manželství. V roce 1990 dokonce nešťastnou náhodou postřelil svou tehdejší snoubenku Kelly Preston (později se provdala za Johna Travoltu). V roce 1995 se oženil s Donnou Peele. V tom samém roce vyšlo najevo, že byl jedním klientů v nevěstinci známé hollywoodské bordelmamá Heidi Fleiss a za služby prý utratil 50 tisíc dolarů. V roce 2002 Charlie Sheen potkal herečku Denise Richards a následovala další svatba. Rozvod proběhl o čtyři roky později. Podobně neslavně dopadlo i jeho zatím poslední manželství s Brooke Mueller.

Dva a půl chlapa

Z filmového plátna se čím dál častěji uchyloval na televizní obrazovku (v roce 1996 sklidil úspěch za účinkování v sitcomu Všichni starostovi muži). V roce 2003 byl obsazen do jedné z hlavní rolí v seriálu Dva a půl chlapa, jenž se stal od začátku nesmírně populární u diváků. Role mu sedla jako ulitá, neboť ztvárnil prakticky sám sebe – dobře zajištěného starého mládence, který si užívá život obklopen ženami a alkoholem. Co předcházelo vyhazovu Charlieho Sheena z tohoto úspěšného sitcomu? Začalo to podezřením na předávkování kokainem na hotelovém pokoji s pornoherečkou Chrastinou Walsh, kdy skončil v nemocnici. Následoval slovní útok na producenta seriálu Chucka Lorrea. V jednom pořadu jej označil za šarlatána, který nedělá svou práci, zatímco on strávil posledních deset let proměňováním jeho cintů ve zlato, čímž myslel Lorreovy scénáře. Navíc jej oslovoval jeho občanským jménem – Chaim Lavine. Televizní stanice CBS a Warner Bros. Television v reakci na jeho veřejná prohlášení okamžitě zastavily natáčení další řady a Charlieho obvinily z antisemitismu. „Je to nesmysl. Obracel jsem se na něj jako na skutečného člověka, a ne na nějakou nablblou televizní figuru. To bych pak mohl každého, kdo mě osloví mým skutečným jménem, Carlos Estevez, obvinit, že má něco proti Hispáncům,“ reagoval Sheen. Poté se nechal natočit na střeše, jak mává mačetou a pronesl něco ve smyslu, že producenti jsou švábi, kterým prý do kapes jejich laciného obleku narval pět miliard dolarů. Svou výpověď ze seriálu označil za chování bláznivých dětí. Za jednu epizodu bral až 28 miliónů korun.

Jednou jsi nahoře, jednou zase dole

Charlie chtěl ukázat všem pochybovačům, že se dokáže udržet na výsluní a přišel s vlastní show pod názvem My Violent Torpedo of Truth: Defeat is Not an Option (Moje drsné torpédo pravdy: Porážka není volba). Ta však u diváků naprosto vyhořela, ti jej vypískali u většiny představení. Charlie zůstal věrný sitcomu a momentálně exceluje v Anger Management, kde se představil v roli terapeuta. První řada zaznamenala takový úspěch, že byly prodány vysílací práva do Kanady, Skandinávie, Austrálie a dalších několika zemí za zhruba 600 tisíc dolarů za jeden díl, což je více než v případě Dva a půl chlapa.

Co vás možná překvapí

• v roce 2004 se stal mluvčím nadace Lee National Denim Day, jež sbírala prostředky na výzkum rakoviny prsu

• od roku 1987 se angažuje v boji proti AIDS

• také se angažoval v událostech, jež se staly 11. září – je přesvědčen, že americká vláda tají skutečnou povahu teroristických útoků a zhroucení budov Světového obchodního centra bylo podle něj kontrolovaná demolice, v roce 2009 se snažil přesvědčit amerického prezidenta Baracka Obamu, aby vše nechal znovu řádně prošetřit

• rozhodl se darovat milión dolarů americké armádě (organizace USO) – peníze poputují raněným a pozůstalým rodinám členů armády Spojených států

• v březnu 2011 si zřídil účet na Twitteru a během osmačtyřiceti hodin měl více než milion fanoušků, vysloužil si tak zápis do Guinnessovy knihy světových rekordů

• jeho postelí údajně prošlo pět tisíc žen
 

„Otec mi dal špatnou radu - být upřímný, což jsem udělal. Lidé se ptají, proč jsem tak upřímný k tisku. Nemám odpověď. Prostě jsem upřímný jako vždycky. Říkají mi poslední čestný člověk v Hollywoodu.“

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE