Všechno nejlepší, pane Beane!


Britský komik Rowan Atkinson slaví šedesátku. O své nejslavnější postavě Mr. Beana řekl, že je to dospělý člověk s duchem a myšlení malého kluka a prakticky s ní nemá nic společného. „Jsem až děsivě normální,“ prohlásil. Jak se z absolventa prestižní Oxfordské univerzity stal přihlouplý chudák bavící milióny lidí po celém světě?

Rowan Atkinson si svůj soukromý život úzkostlivě tají a zjistit o něm důvěrnější informace není vůbec snadné. K jeho šedesátým narozeninám však pojďme udělat výjimku a nahlédněme do jeho života.

1. Je nejmladším ze čtyř bratrů. Již na základní škole byl znám jako třídní klaun. Během dospívání byl však spíše tichý a uzavřený.

 

 

2. Není takový hlupák, jakého ztvárňuje na televizních obrazovkách. Ve skutečnosti vystudoval dvě univerzity – v Newcastlu a na Oxfordu. Dokonce byl spolužákem Tonyho Blaira.

 

 

3. Na začátku své kariéry se objevil v několika pořadech a filmech. Slavným jej však učinil pořad BBC Žádné zprávy v devět (Not the Nine O´Clock News). Tento úspěch mu zajistil hlavní roli v populárním sitcomu Černá zmije (The Black Adder), který napsal spolu s Richardem Curtisem.

 

4. Jeho největší vášní jsou auta. Kdysi prohlásil, že jednou z nejlepších věcí v jeho životě bylo získání řidičáku na nákladní vůz. Už jako malý miloval řízení traktoru svého otce. Vlastní řadu luxusních vozů, například Aston Martin, Hondu, Audi, dokonce i MC Laren F1.

 

 

5. Najde se však jedna značka, kterou vyloženě nemusí: „Mám problém s porsche. Jsou to sice nádherné vozy, ale vím, že bych nikdy s ním nemohl žít. Typičtí majitelé těchto vozů, a že jim nepřeju nic zlého, zkrátka nejsou typem lidí, se kterými bych se scházel.“

 

 

6. Se svým MC Larenem F1 měl celkem dvě nehody. Ta druhá, která se udála roku 2011, byla poměrně vážná. Atkinson doslova zdemoloval svůj vůz nárazem do stromu, při kterém si vykloubil rameno.

 

 

7. Příležitostně píše do automobilového magazínu (Car magazine).

 

 

8. Většinu jeho života měl problémy s koktáním. Možná to bylo důvodem jeho mlčenlivosti nejen v soukromém životě. Vždyť i Mr. Bean sotva pronesl pár slov.

 

 

9. Roku 1990 se oženil se Sunetrou Sastry, maskérkou BBC (během jejich první schůzky prý neřekl téměř nic, kromě žádosti o kečup). Mají spolu dvě děti – Benjamina a Lily. Atkinson si tak chránil své soukromí, že ani nejbližší přátelé netušili, že je Sunetra těhotná, až dokud neporodila. V únoru 2014 Sastry podala žádost o rozvod.

 

 

 

10. Během své plodné kariéry si na konto mohl přičíst nemalé peníze. Jeho bohatství je odhadováno na 130 miliónů dolarů.

 

11. Původně se měl Mr. Bean jmenovat Mr. White (pan Bílý) či Mr. Cauliflower (pan Květák).


zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |