Vousy obsahují více mikrobů než srst vašeho psího miláčka


Další z překvapivých studií přišla se zajímavým zjištěním. Váš porost na tváři má v sobě více mikrobů než psí srst. Ptáte se, jak je to možné?

Na toto zjištění se prakticky přišlo náhodou

Výzkumní pracovníci na klinice Hirslanden v Curychu (Švýcarsko) zkoumali celkem osmnáct mužů a třicet psů různých plemen. Původní záměr studie bylo odhalit, zdali by podstoupení magnetické rezonance bylo pro člověka stejně hygienické, kdyby ji předtím podstoupil pes.

Zjistili však zcela šokující informaci. Vousy, které byly pro potřeby studie odebrány, byly prakticky celé obaleny mikroby. Ještě horší je snad zjištění, že vousy u téměř poloviny mužů obsahovaly mikroby nebezpečné pro lidské zdraví.

Celkem sedm mužů mělo ve svých vousech bakterie považovány na hrozbu pro naše zdraví. „Výzkumníci zjistili, že ve vzorcích odebraných z vousů mužů došlo k významně vyššímu bakteriálnímu zatížení ve srovnání se srstí psů,“ řekl profesor Andreas Gutzeit z kliniky Hirslanden.

Studie zjistila, že všichni vousatí muži ve věku od 18 do 76 let vykazovali vysoký počet mikrobů, naopak u 23 psů (z celkového počtu 30) bylo množství bakterií označeno za vysoké.

 

Psi jsou ve skutečnosti čistotnější, než se původně myslelo

Nejen že vousy byly ve studii plné škodlivých bakterií, ale i testovaní psi měli mnohem nižší hladiny mikrobů, než se očekávalo. Tato zjištění odhalila výzkumníkům, že srst psů (alespoň ve studii) byla podstatně méně zárodečná než vousy mužů.

Podle Gutzeita studie zjistila, že srst vašeho psa je pravděpodobně stejně čistá, ne-li čistší, než váš porost na tváři. Chcete znát důvod? Vousy jsou často vlnité a také hrubší, což usnadňuje zachycení nejrůznějších nečistot.

Útok na vousáče?

Mnoho lidí považuje tuto studii jen za další útok na vousaté muže. Je velmi pravděpodobné, že v našich vlasech či na rukách je řada škodlivých mikrobů. A zřejmě to nebudou vousy, které jsou tou „nejšpinavější částí.“

 

Jedná se však o další dobrý důvod, proč si pořídit čtyřnohého miláčka. Co myslíte?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |