Už máte fidget spinner? A co to vůbec je?


Už máte fidget spinner? A co to vůbec je?

Zdroj: pixabay.com

Podivná točící se věc, se kterou si hrají děti i dospělí. Roztáčejí ji v ruce, na nose, všude. Určitě jste ji už viděli. Nevíte o co jde? Plastová vrtulka různých barev se jmenuje fidget spinner. Jde o antistresovou hračku, která nyní ovládá celý svět a všichni ji jednoduše musí mít.

Fidget spinner vznikl původně jako antistresová pomůcka pro osoby trpící hyperkinetickou poruchou (ADHD), autismem nebo chronickou úzkostí. Za jeho "matku" je považována americká chemická inženýrka Catherine Hettinger, která si patent na točící hračku nechala zaregistrovat již v roce 1993. Stvoření fidget spinneru ji přisuzovaly listy jako The Guardian, The New York Times nebo New York Post.

Její výtvor se však v několika směrech oproti současné podobě fidget spinneru liší a ani sama Hettinger to nepopírá. „Řekněme si jen, že se tvrdí, že já jsem vynálezce. Znáte to – Wikipedia tvrdí nebo tak nějak,“ prohlásila sama Hettinger pro Bloomberg News. Kdo má patent na aktuální podobu hračky, je ve hvězdách. Lépe řečeno: Nikdo to neví! Fidget spinner tak může vyrábět kdokoliv, kdo chce.

Návod na použití hračky je jednoduchý. Jde o plastovou vrtulku s ložiskem uprostřed, kterou její majitel musí roztočit. A to je vše. Princip je velmi srozumitelný a právě proto tolik návykový. Stačí ho chytit do ruky a točit. Hračka navíc stojí kolem stokoruny, takže je lehce dostupná.

Mrkněte natriky pro začátečníky:

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |