Tento vzorec využívaný miliardáři může zlepšit i váš život


Jak se říká, není čas ztrácet čas. Přinášíme vám sedm vychytávek, jak dosáhnout v životě víc a to s daleko menším úsilím. Tento jednoduchý vzorec využívá řada bohatých ve svém každodenním životě. Řiďte se jím také a uvidíte ten rozdíl.

Paretův princip

Abychom pochopili tento vzorec, vraťme se zpátky do minulosti. V roce 1896 přišel italský ekonom Vilfredo Pareto s nečekaným poznatkem, který tvrdí, že 20 % příčin je zodpovědno za 80 % dosažených výsledků. Můžete se tak setkat s termíny Paretův princip, Paretovo pravidlo nebo pravidlo 80/20. V čem tedy spočívá? Pokud začnete uplatňovat tento princip, dosáhnete ve svém životě vyšších cílů s menším úsilím.

1. Aplikujte formuli 25/5

Mike Flint byl osobním pilotem miliardáře Warrena Buffetta po dobu 10 let. Po mnohačetných diskuzích o osobních a pracovních cílech jej Buffett požádal, aby provedl následující cvičení skládající se ze tří kroků:

1. Napsat 25 cílů.
2. Vybrat 5 nejdůležitějších cílů z tohoto seznamu.
3. Poté zahodit zbývajících 20.

Krása tohoto cvičení spočívá v tom, že identifikujete 20 % vašich nejdůležitějších cílů a určíte si tak, co je opravdu pro vás v životě důležité.

2. Zbavte se vnitřního napětí

Ať už je váš cíl jakýkoli, tou nejtěžší částí je začít. Nenechte se zbytečně rozptylovat, soustřeďte se na své cíle. Plánujte. Naplánujte si dopředu, jaké kroky je třeba uskutečnit na začátku. Vytyčte si každý den 25-50 minut a během této doby se soustřeďte jen na svůj cíl.

3. Cvičte

Mezi vedlejší pozitivní účinky cvičení patří například snížení stresu, zlepšení nálady, vyplavování endorfinů utlumující bolest. Stačí 20 minut cvičení denně. Čím více budete ve formě, tím méně energie budete potřebovat vynakládat během dne.

4. Přestaňte si dělat starosti

Jen zbytečně plýtváte svou energii nad situacemi, které se pravděpodobně ani nestanou. Strach jen snižuje vaši motivaci a zbytečně vám svazuje ruce.

5. Vytvořte si pozitivní návyky

Pozitivní návyky jsou hlavním pilířem v životě každého muže. Zavedené pozitivní návyky přinášeíí vyšší zisky, protože vyžadují méně energie a úsilí k jejich dosažení.

6. Držte si odstup

A to především od negativních lidí, kteří tvrdí, že na to nemáte a při sebemenším vašem neúspěchu si do vás s radostí ještě kopnou. Takové lidi si držte od těla, vynakládáte na ně totiž až příliš energie, kterou můžete investovat daleko efektivněji.

7. Vytvořte si ranní rutinu

Začněte zdravou snídaní, meditací či lehkým cvičením a snažte se udržovat tuto rutinu každé ráno. Také se naučte očekávat negativní zprávy, které k vám mohou dorazit v průběhu dne. Ne všechno bude růžové a ideální. Buďte připraveni i na negativní informace.

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |