Proč je čas cennější než peníze


Peníze vládnou světem. Pokud nemáte pořádné fáro v garáži, nejnovější elektroniku, nové kousky v šatníku, cítíte se jako outsideři na okraji společnosti. Vydělávání peněz je pro vás středobodem vesmíru. Celý život dřete, abyste si mohli na stará kolena užívat? Zastavte se, protože cennější než peníze je váš čas. 

Peníze si vždy nějak vyděláte. Pokud vám docházejí, naleznete nové zdroje, odkud je získáte. I ten, který přijde o všechno, vždy může objevit nový způsob, jak vydělat peníze zpět. Čas si však nekoupíte. Čas nemůžete získat zpět, proto byste si měli dobře vybírat, jak jej trávíte a s kým.

Požírači času

Nejspíše znáte řadu lidí ve vašem okolí, kteří dennodenně hledají ty nejlepší nabídky nejen v supermarketech a v každém obchodě kupují jen to, co je momentálně v akci. Na jednom místě koupí karton mléka, v druhém deset kilo mouky. Vždyť jsou ty obchody od sebe vzdálené jen pár minut.

Tyto situace jsou doslova největším požíračem času. A vysvětlím vám proč. Jednou jsem byla na nákupu v obchodě a vzpomněla jsem si, že jsem potřebovala koupit věci, které sice měli v daném obchodě, ale byly o něco dražší. Druhý obchod byl vzdálený jen pět minut autem, když jsem si však sečetla čas, který bych strávila parkováním, hledáním dané věci v dalším obchodě a stáním ve frontě, ten ztracený čas mi za to zkrátka nestál. Sice jsem utratila o něco víc, ušetřený čas jsem však mohla strávit s rodinou či doděláním pracovního projektu. Sami si tak musíte rozhodnout, co je pro vás důležitější. Jestli pár ušetřených korun, nebo čas, jenž můžete využít efektivněji.

Neutrácíte peníze, ale čas

Je důležité si uvědomit, že když nakupujete, nenakupujete penězi, ale časem. Když si tohle uvědomíte, máte na půl vyhráno. Nechci však říct, abyste přestali nakupovat a utrácet peníze. To je součástí našeho života. Naše těžce vydělané peníze utrácíme za nová auta, moderní telefony, značkové oblečení… a předpokládáme, že nás udělají šťastnými. Pravdou je však opak. Tím, že nakupujeme věci, které ve skutečnosti ani nepotřebujeme, se okrádáme o čas, který bychom mohli daleko lépe investovat.

Je důležité pochopit, že váš čas je cenný. Nakupujte jen takové věci, které vám pomohou si jej užít, jako například dovolené, vstupenky na koncerty, vernisáže… Kupujte zážitky, které obohatí váš čas. A ne hmotné věci.

 

Den má pouze 24 hodin

O čase je něco zajímavé. A to, že ubíhá každému stejně. Nezáleží na tom, jestli se probudíte s milióny na svém účtu nebo v malé garsonce. Tak nebo tak, váš den má 24 hodin jako kdokoliv jiný na světě. Nikdo si nemůže koupit více času. Můžete si koupit zážitky, které obohatí váš čas, ale nemůžete si koupit čas navíc.

Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi je v tom, jak využijí těchto 24 hodin. Úspěšní lidé si uvědomují, že jejich čas je daleko cennější než jejich peníze. Nemusíte však být milionářem, abyste si to uvědomili.

Jak trávíte svůj čas po práci? Dejte nám vědět v komentářích.

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |