Škrábete? A štve vás to? Tak si to ulehčete díky našim radám


A je to tady. Ti, co nemají garáž jsou nyní na několik měsíců odsouzeni k neustálému škrábání skel u svého motorizovaného miláčka. Činnost hodně neoblíbená. Komu se také chce hned po ránu, obvykle ještě když spěchá do práce, deset minut škrábat sklo a dalších deset minut rozehřívat prokřehlé ruce.

Mrazíky právě začaly, a tak můžete ráno na ulicích vidět nepřipravené řidiče, jak škrábou obalem od CD, platební kartou, ukradeným pravítkem ze školní brašny potomka nebo malým techničákem. A pak už hurá na benzinku koupit nějakou tu pořádnou škrabku. Vybavit se ale můžete mnohem lépe.

Nadstandardní výbava auta

Tak v tomto případě je řeč především o majitelích fordů, i když už i ostatní značky následují jejich příkladu. Čelní sklo u některých modelů bývá protkáno vláknem, díky jehož prohřátí namrzlé okno do minuty roztaje. Někomu ale mohou jemné drátky vadit ve výhledu.

Vymazlenou vychytávkou je dálkové topení. Zapnete ho doma a nasedáte už do vyhřátého a rozmrzlého auta. Nicméně zpět do reality většiny z nás.

Mosazná škrabka

Podle testů autoklubů je nejlepší mosazná škrabka. Do plastového madla má vsazený tenký proužek mosazi. Jen je třeba dát pozor, aby nupadla na zem, když jsou na ní ostré zuby, může poškodit sklo. Čepel také může rozříznout gumová těsnění kolem skel. Je dobré kupovat škrabky i s rukávem. Jednak vám nemrznou ruce a také se neušpiníte.

Horká voda NE!

Občas někoho napadne polít zamrzlé okno vařící vodou. To rozhodně nedělejte. Koledujete si tak o rozbití skla. To může kvůli skokovému rozdílu teplot prasknout, obzvlášť když je třeba někde poškození od kamínku. Navíc se stává, že voda naopak na čelním skle zamrzne a vytvoří ještě silnější ledovou vrstvu.

Chemie na uvolnění námrazy

S uvolňováním zamrzlého okna může pomoci chemie, kterou koupíte v autopotřebách a na benzinkách. Pod speciálním sprejem led povolí.

Kryt na sklo

Pořiďte si termoplachtu a jak dojedete domů, dejte ji na čelní sklo. Pořádně přichyťte a ráno jste bez starostí. Pokud nemáte, můžete požít deku, nebo velký kus papíru.

Trápí vás i vnitřní námraza?

Někdy stačí vlhké oblečení posádky nebo jen jejich dech a kvůli vlhkosti v autě zamrzne sklo i zevnitř. Tady může pomoci speciální prostředek - Foggystop. Nepotřebuje baterie ani elektrickou zásuvku. Stačí jej jen umístit do auta. Vydrží pohlcovat vlhkost cca 3 roky. Během pár minut jej lze snadno regenerovat - vysušit a znovu použít více než 100 x.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |