MENU - zobrazit / skrýt

Proč si pořídit psa


Vědci přišli s překvapujícím odhalením o nejlepším příteli člověka. Věděli jste například, že majitelé psů bývají více empatičtí, méně se stresují a dožívají se vyššího věku?

Je obecně známo, že pokud máte doma psa, cítíte se šťastnější. Pořiďte si psa a všechny vaše problémy budou vyřešeny, aspoň to tvrdí vědci, a kdo by jim nevěřil, že. Někteří dokonce tvrdí, že trávení času se svým psím miláčkem snižuje stres, díky čemuž se také dožijete vyššího věku.

Jedna studie také odhalila, že děti, které vyrůstaly se psem, jsou daleko empatičtější oproti těm, které žily bez něj.

Pes je také skvělým dohazovačem. Studie z roku 2008 uvádí, že muž se psem má daleko větší šanci získat telefon ženy. Vemte psa do parku a vyzkoušejte to. A pokud žádného nemáte, vaši kamarádi vám jej určitě rádi půjčí výměnou za jeho vyvenčení.  

Psi také o vás mohou říct, jestli jste dobrým člověkem. Ti, kteří nesnášejí psi, bývají méně empatičtí, nevycházejí dobře s ostatními. Naopak lidé milující psy, mají menší problémy s navazováním nových kontaktů a všeobecně s jednáním s lidmi.

Četné studie také odhalily, že pro autisty nebo emocionálně labilní lidi mohou psi sloužit jako jakási zpětná brána do sociálního světa.

Psi bývají také spojováni s lidmi, kteří jsou osamělí, mají problémy s důvěrou v ostatní (Hitler byl například velkým milovníkem psů), nebo s těmi, kteří mají hodně peněz (myslí si, že je lidé mohou milovat díky jejim psím mazlíčkům, a většinou oprávněně).

Milovat psa může být jako pohled do zrcadla, které vás zbaví všech vašich negativních vlastností a nedokonalostí a uvidíte před sebou toho milujícího člověka pečujícího o svého zvířecího miláčka. Nicholas Epley, Adam Wayts a John T. Cacioppo, psychologové z Univerzity v Chicagu, potvrdili to, jaké místo zaujímá pes v moderním světě: osamělost zesiluje naše sklony k antropomorfismu. Při absenci kontaktu s člověkem si transformujeme psy do lidí. 

 

 

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE