Proč nespojit příjemné s užitečným? Vyvezte rodinku po pivní cyklostezce


Mapa cyklostezky
Mapa cyklostezky

Nebaví vás moc prohlídky zámků a dalších pamětihodností a přesto byste rád vyvezl rodinku na výlet? Jak to udělat, aby to bavilo (hlavně :) vás? Spojte příjemné s užitečným a vezměte děti na cyklovýlet po pivní stezce. V naší republice už jich je k dispozici několik a před pár dny byla otevřena zatím ta nejdelší z nich - Podorlická pivní cyklostezka.

Pivní stezky a cyklostezky mohou být definovány jako tématické stezky, pro které je charakteristické propojení jednotlivých pivovarů a jejich produktů. Cílem pivních stezek je seznámit turisty s regionálními pivovary a propagovat regionální značky piva. Turisté tak mají možnost poznat i tradiční regionální pivovary, jež k historii země neodmyslitelně patří. Pevně vyznačené pivní stezky začaly vznikat v roce 1995.

První pivovary, které se zapojily do projektů budování pivních stezek, byly Svijany, Nová Paka, Primátor Náchod, Chodovar Chodová Planá, Pivovarský dům Praha, Měšťanský pivovar v Poličce, Eggenberg Český Krumlov, Regent Třeboň, Ježek Jihlava a pivovar Černá Hora. Jihočeská centrála cestovního ruchu založila Jihočeskou pivní stezku, která spojuje osm jihočeských pivovarů.

Před několika dny se otevřela unikátní Podorlická pivní cyklostezka na Rychnovsku. Cyklisté mohou vyrazit na výlet mezi pivovary v Dobrušce, v Rychnově a v Potštejně. Po cestě navíc se zastávkou v letovisku Studánka.

“Je to vůbec nejdelší cyklostezka v republice. Chceme přiblížit region Podorlicka cyklistům a propagaovat tak nejen historii našeho kraje a významné památky, ale samozřejmě jim nabídnout možnost ochutnat výrobky tří zdejších minipivovarů, které patří k těm vůbec nejlepším v celé zemi. Dokáládají to jejich úspěchy na soutěží,” říká majitel rychnovského pivovaru Jan Mikš.

Po cestě budou cyklisté sbírat razítka do mapy, kterou získají v každém ze tří zmíněných pivovarů. Pokud navštíví všechny pivovary, tak dostanou odměnu. Trasa je dlouhá 47 kilometrů, s minimálním převýšením a zvládnou jí i méně zdatní cyklisté.

“Celá cyklostezka Dobruška - Rychnov - Potštejn je značená vlastním značením, přičemž využívá turistických cest a cyklistických cest, ale minimálně z jedné třetiny vede po vlastních, zatím neobjevených stezkách,” říká Jan Mikš.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Mapa cyklostezky
Mapa cyklostezky

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |