Tipy pro hledání idealní práce


Pohlédněte pravdě do očí, pravděpodobně nezůstanete ve vaší současné práci na věky, obzvláště v této době. Jednou vás možná vyhodí, nebo dáte výpověď, protože budete prostě potřebovat změnu. A začnete hledat svou první "skutečnou" práci. Tak co by jste měl udělat pro to, aby jste našel job, který vám dá konečně "jídlo na stůl" (nebo BMW do garáže).

 

Mohl byste strávit hodiny a dny pročítáním pracovních inzerátů a rozesíláním životopisů nebo by jste mohl změnit strategii, která velmi zvýší vaše šance k získaní super práce.

Nesprávným směrem na začátku

Tak podíváme se na to co Karel Smolař udělal pro tom co ho vyhodily z práce. Probouzí se druhý den ráno, dává si hrnek kafe, sedá si ke stolu a otvírá noviny na straně s pracovními inzeráty.

Po asi 30 minutách zkoumání a důkladného hledání odpovídajících pracovní pozic, zaškrtává asi 4-5 inzerátů. Poté jde Karel ke svému počítači a začíná pracovat na svém životopisu.

Po pár hodinách konečně dokončuje svůj nový životopis. Balí ho do obálky a posílá firmám, které našel dříve v novinách.

Takhle to dělá pár týdnů. Přes veškeré úsilí stále žije z poslední výplaty a úspor na dovolenou, tak proč spěchat?

Další týden uplynul a pořád žádný telefonát. Karel se rozhodne že sníží svoje nároky a zdvojnásobí počet odeslaných dopisů. Opět sedá k novinám a celý cyklus opakuje znovu.

Strategie vítězů

Tak a teď se podíváme na vás, Jan Úspěšný se strategickým plánem.

Víte co znamená najít jinou práci. Znamená to práci! Hledání práce je skoro jako pracovat. Musíte pracovat (jedině že by jste nechtěly výplatu). A "výplata", kterou dostanete je práce, kterou právě hledáte.

Vy nechcete jen tak ňákou práci. To co chcete je práce, ve které dostanete stejné, nebo větší peníze než v té poslední, možnost profesního růstu, pracovní výzvu a firemní výhody (služební auto, mobil, laptop atd...) .

První věc, kterou musíte udělat je vylepšení životopisu, ujistěte se že nemá víc jak dvě strany a zaměřte se na to : Komu je určen, Kdy ho zasíláte, Co nabízíte.

Tak a teď je čas vytáhnou těžký kalibr. Dejte do chodu svůj plán strategie hledání práce. Vše strategie by měla obsahovat:

 

  1. Seznam přátel a obchodních kontaktů, které by vám mohli poskytnout dobrou pracovní pozici
  2. Rozhlas, TV a tisk (v mediích běží spoustu pracovních nabídek)
  3. Personální agentura (mnoho firem hledá zaměstnance pouze přes tyto agentury)
  4. Internet (mocná zbraň kde jsou tisíce nabídek na práci)

 

Se seznamem pracovních nabídek v ruce, zavolejte vybraným firmám a zeptejte se na osobu, které by jste měly životopis zaslat.

Tip: buďte originální, aby váš životopis zaujal, můžete použít mírně atypický styl, papír, neotřelý druh písma apod., pečlivě však uvažte míru použití zmíněných prvků, aby pak výsledný životopis svého posuzovatele neodradil

Další tipy pro úspěch

 

  • Jedním z klíčových prvků úspěchu, je zaměřit se na detail. Využijte tyto tipy a exponenciálně vzrostou vaše šance na úspěch.
  • Dbejte na přehlednost - upravte životopis jako seznam - vytvořte jej ve strukturované podobě, souvislý text je nepřehledný
  • Pište bezchybně - ujistěte se, že životopis neobsahuje žádné gramatické aj. chyby
  • Snažte se o úhlednost a čistotu dbejte na to, aby v životopise nebyly překlepy, nepište ho rukou ani na stroji, ale vždy na počítači, pokud jste výslovně o rukou psaný životopis nebyli vyzváni, a pečlivě si jej po sobě přečtěte
  • Nikdy neuvádějte v životopisu nepravdivé údaje - mohlo by to v budoucnu ohrozit celou Vaši kariéru
  • Soustřeďte se na detail - můj životopis = moje vizitka, prezentace a často i první kontakt s potenciálním zaměstnavatelem
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |