Proč by každý muž měl pít zelený čaj


Zelený čaj nabývá v posledních letech na popularitě. Jeho pití přináší řadu příznivých vlastností, mezi něž patří například úbytek na váze, potlačuje chuť k jídlu nebo snižuje riziko výskytu rakoviny.

Může vám pomoci zhubnout

Mnozí konzumenti zeleného čaje tvrdí, že jejich metabolismus funguje daleko rychleji. „Jedna studie o nadváze a obezitě ukázala, že pravidelný příjem zeleného čaje po dobu tří měsíců vedl ke ztrátě na váze, a to až o tři kilogramy. Nová studie však přišla se zcela jiným závěrem a tvrdí, že úbytek hmotnosti je zcela minimální,“ tvrdí odbornice na výživu Gorin. Přesto pití zeleného čaje je vždy lepší variantou než slazené nápoje.

Zelený čaj však obsahuje kofein, který je znám tím, že zlepšuje fyzickou výkonnost. Ve dvou samostatných studiích bylo prokázáno, že zvyšuje výkonnost průměrně o 11 – 12 procent.

Je super hydratační

Jak jinak může pomoci zelený čaj v oblasti hubnutí? Gorin konstatuje, že jeho konzumace v neslazeném stavu potlačuje chuť na sladké a navíc neuvěřitelně hydratuje. To však platí jen v případě, že jej konzumujete v rozumné míře. Nezapomeňte na to, že obsahuje kofein a v přílišné míře by mohl vést k dehydrataci.

Je plný antioxidantů

Někteří lidé jsou přesvědčeni o tom, že konzumace zeleného čaje bojuje proti vzniku rakoviny a srdečních onemocnění, jak poznamenává výživový poradce McMordie. Je to proto, že antioxidanty v zeleném čaji snižují krevní tlak a cholesterol.

„Spotřeba zeleného čaje je spojena s prevencí mnoha typů rakovin, včetně tlustého střeva, jícnu, úst, žaludku, tenkého střeva… avšak většina údajů pochází ze studií prováděných na zvířatech a nikoli lidech,“ poznamenává.

Je doporučeno konzumovat jeden až tři šálky zeleného čaje denně. Nebojte se jej zařadit do svého jídelníčku.

zdroj foto: pixabay.com

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |