O vlasy se musejí starat i muži. Jak to dělat jednoduše a účinně?


O vlasy se musejí starat i muži. Jak to dělat jednoduše a účinně?

Zdroj: pixabay.com

Ženám péče o vlasu zabere poměrně dost času. Muži to mají o něco jednodušší, ale pokud nechtějí mít superkrátký sestřih, musejí své hřívě také věnovat čas a kvalitní kosmetiku. Základem je, aby ta péče byla jednoduchá, rychlá a efektivní. K tomu potřebujete kvalitní přípravky a uvědomit si, jaký máte typ vlasů.

 

Určitě nepoužívejte přípravky 2v1. Zkrátka nemohou dost dobře fungovat. Šampon má totiž za úkol vlas otevřít a vyčistit a kondicioner zase zavřít. A když je vše v jednom? Hledejte šampon bez sulfátů a kondicionér bez silikonu. Tyto látky vaše vlasy příliš nepotěší.

Jestli máte suché vlasy, které se snadno kroutí, vybírejte hydratační produkty s obsahem oleje, másla nebo jiných výživných látek. Pokud se vám vlasy hodněmastí, sáhněte po pročisťujících přípravcích, které obsahují tea tree oil nebo heřmánek. Lámavým zase pomohou přípravky s proteiny, jako je například kolagen nebo keratin.

S mytím vlasů to nepřehánějte, myjte si je dvakrát, třikrát do týdne. Pokud se vám vlasy mastí rychle, zkuste je jednou umýt jen vodou a pak zase šamponem. Pokud si je budete mýt denně, bude se pokožka snažit doplnit maz o to více.

Nepoužívejte horkou vodu, myjte si kštici v chladné nebo vlažné vodě nebo je alespoň spláchněte studenou nakonec.

Vysušujte poklepáváním, netřete si hlavu příliš silně a fénujte jen někdy. Pokud požíváte gel nebo pomádu, dělejte tak přiměřeně. Gel je lehčí a lepší je vybrat ten bez alkoholu. Pomády a krémy prospějí spíše vlnitým vlasům.

Co dělat, když vlasy řídnou? Masírujte si ve sprše hlavu, rozproudí to krev a stimuluje růst vlasů. Někdy můžete použít i některé oleje. Například kokosový nebo mandlový olej nebo tea tree oil. Pak si nezapomeňte umýt vlasy šamponem.

Pomáhat musíte i zevnitř. Zkuste změnit jídelníček. Vyrovnaná strava zajistí výživu vlasů zevnitř. Zvyšte příjem bílkovin, vitamínu B a mastných kyselin Omega 3.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |