Ranní návyky, které nakopnou váš metabolismus


Víte, jak správně nastartovat metabolismus? Přinášíme vám pár tipů jak na to. Nezapomeňte, že i malé změny mohou mít velký dopad nejen na vaše zdraví.

Zaměřte se na správné cvičení

Konkrétně máme na mysli tréninky, které budou kombinovat silový trénink s intenzivními intervalovými tréninky (Už jste viděli tréninkové cvičení Chrise Hemswortha, filmového Thora?). „Kombinace obojího poskytne skvělé cvičení ke zvýšení metabolismu,“ říká Mahri Relin, zakladatel Body Conceptions, společnosti zaměřující se na osobní tréninky. 

Pijte vodu

Například tenista Novak Djokovič vypije každé ráno velkou sklenici vody. Nejen že předejdete negativním účinkům spojených s dehydratací, nastartujete také svůj metabolismus. Pitná voda může jednoduše optimalizovat schopnost vašeho těla spalovat tuky zvýšením rychlosti metabolismu, a to až o 30 procent.

Dejte si něco k jídlu

Jídlo po ránu aktivuje proces termogeneze, který stimuluje váš metabolismus. Studie z roku 2013 odhalila, že lidé, kteří konzumovali ráno většinu svých denních kalorií, ztratili daleko více kil na váze.

Připijte si jablečných octem

S nastartováním metabolismu vám pomůže také jablečný ocet, a to především díky jablečnému pektinu, který mimo jiné podporuje zdravé trávení, snižuje cholesterol a štěpí tuky. „Pokud je váš organismus překyselený, nefunguje tak, jak by měl,“ říká Jaimie Bailey, odborník na výživu z New Yorku. Dopřejte si tento nápoj po ránu. Do sklenice vody přidejte lžíci jablečného octa, můžete také přidat lžičku medu.

Přepněte na režim zdraví

Všimli jste si, že pokud jste vynechali jeden trénink, vypustili jste i další? Nebo jestliže jste zhřešili v jídle jeden den, i další den jste si dopřáli něco, co by nemělo být na vašem jídelníčku, a spustili jste tak spirálu špatných návyků? Funguje to však i naopak. Hlavním trikem je jednoduše začít. Nezáleží na tom, jak začnete, hlavně že uděláte první krok. "Ať děláte cokoli - ať už jde o cvičení, dostatečné pití vody nebo zdravou snídani - pomůže vám to v průběhu dne, abyste se zapojili do dalších zdravých návyků," dodává Relin.

zdroj foto: pixabay.com

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |