Pánové, je libo písečnou blechu?


Nezbláznili jsme se, nechceme vám do domu přitáhnout havěť. Jen jsme si dovolili připravit článek pro nadšence RC modelů. Musíme však podotknout, že blechu na dálkové ovládání asi do vaší sbírky nepřidáte.

Písečná blecha - takový je pracovní název docela zajímavé věcičky, jež věryhodně připomíná očesaný RC model teréního auta. Ale tím veškerá podobnost končí. Ve skutečnosti se jedná o specializovaného robota vyvinutého firmou Boston Dynamics, kterého si do svého zbrojního arzenálu vybrala americká armáda.

Co to vlastně umí?

Na dálku řízená blecha dokáže vyskočit devět metrů do výšky a spadnout zase na kola. problém pro ní není vyskočit třeba na plochou střechu domu. A když už na té střeše je, tím samým způsobem dokáže zase seskočit zpátky. K tomu ke všemu je vybavena stabilizačním systémem a kamerou. Armáda jí chce používat při zjišťování objektů a pozic na nepřátelském území, protože se díky svým schopnostem snadno dostane přes překážku a zahájí potřebný průzkum.

Kde si blechu koupit?

Tak stačí pátrat po nějakém psím tulákovi a můžete mít blech kolik chcete a zdarma. Ale jestli máte přeci jen zájem o tu vysoko skákající blechu, tak vás zklameme. Zatím je určená jen a pouze pro armádu, takže si pánové musíme počkat na jinou hračičku. Ani se nám nepodařilo zjisit, kolik by písečná blecha stála. Výrobce i armáda mlčí jako hrob :)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Sand Flea Jumping Robot

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |