Nekupujte si nové auto, navštivte autopůjčovnu


Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kupovat si neustále nové vozy se opravdu nevyplatí. Proč to vůbec dělat, když si na všechny speciální příležitosti můžete auto vypůjčit? Lidé si půjčují auta na dovolenou, svatbu nebo stěhování. Zkuste to taky.

Krok 1: Ujasněte si, jaké auto potřebujete

Odvíjí se to od toho, k jaké příležitosti si ho půjčujete. Na svatbu se bude hodit něco luxusnějšího, na stěhování dodávka a na dovolenou do zahraničí úsporné vozidlo, abyste ušetřili za benzín.

Krok 2: Zjistěte, jaké autopůjčovny máte v okolí

Nemusí to být nutně v okolí, dobrá autopůjčovna vám vůz přiveze na domluvené místo, ale v půjčovnách na druhém konci republiky se spíš nepoohlížejte. Když seženete něco v blízkosti bydliště, nebude problém se tam stavit a vůz si osobně prohlédnout. Třeba vám vyhoví a nabídnou výhodnou cenu. Například jedna pražská autopůjčovna to tak dělá. Pokud seženete stejné auto u konkurence levněji, dostanete od nich lepší nabídku. Takže nezapomeňte trochu zapátrat po internetu, než kývnete na první cenovou nabídku, kterou uvidíte.

Krok 3: Rozmyslete si, jaké služby potřebujete

Cena půjčovného se obvykle liší podle toho, zda máte omezený počet denně naježděných km, půjčujete si auto s plnou nádrží nebo bez paliva apod. Zvažte i doplňkové služby, které mnoho autopůjčoven nabízí – zapůjčení dětských sedaček a jiné.

Krok 4: Domluvte se na půjčení

Jak již bylo řečeno, solidní autopůjčovna vám auto přiveze na domluvené místo (klidně ten samý den), prohlídne ho s vámi a nechá vás ho vyzkoušet. Obvykle musíte složit nějakou finanční zálohu (výše se pohybuje v závislosti na typu půjčeného auta).

Krok 5: Užijte si svůj dočasně nový vůz

Když si dobře vyberete, svoje auto si budete opravdu užívat. Zmiňovaná pražská autopůjčovna Taggart půjčuje vozy s průměrným věkem 9 měsíců a průměrným počtem najetých km 18 000. Tím pádem si užijete téměř nové auto.

Krok 6: Vrácení vozu

Před vrácením nezapomeňte auto opět zkontrolovat (často to s vámi udělá pracovník autopůjčovny) a prohlédněte, zda jste si v něm nenechali nějaké věci. Něco mohlo někam zapadnout, v přihrádce jste si mohli zapomenout brýle.

Jakmile jednou objevíte kouzlo toho, že můžete krátkodobě vlastnit různé vozy, uvidíte, že budete autopůjčovnu navštěvovat častěji.
zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |