Nejzávažnější zdravotní příznaky u mužů, které není radno podcenit


Pocítili jste nějaké zdravotní problémy? Neodezněly ani po delší době? Možná je nejvyšší čas navštívit lékaře nebo se aspoň informovat o vhodné léčbě. Můžete totiž trpět velmi vážným onemocněním a jeho podcenění se nevyplácí. Pojďme si některé z nich představit.
 

Časté noční chození na záchod

Již to, že začnete chodit v noci často na malou by mělo být pro vás výstrahou. Důvodem může být onemocnění prostaty, ať už jde o její zvětšení nebo případnou rakovinu. Prostata o velikosti vlašského ořechu se nachází pod močovým měchýřem. Právě její zvětšení doléhá i na močový měchýř a muž má potřebu chodit na záchod. Problémem je i to, když déle neudržíte moč, slabý proud moči nebo dlouhé vyprazdňování. Rada je jediná, navštivte svého obvodního lékaře nebo urologa

Bulka ve varleti nebo prsu

Stejně, jako si ženy prohmatávají prsa, kvůli možnému výskytu bulky, obdobně na pozoru by se měl mít i muž. Někdy se stává, že se na varleti vytvoří bulka nebo dojde k jeho zvětšení. Důvod k panice není na místě, přesto i zde doporučujeme návštěvu lékaře kvůli vyšetření. To samé platí v případě, že si muž bulku nahmatá kolem prsu.

Krev v moči

Pokud objevíte krev v moči, na nic nečekejte a okamžitě jeďte k lékaři. Je to prvotní příznak možné rakoviny močového měchýře. Další případné náznaky onemocnění je bolest v oblasti bederní páteře, bolest břicha, častá chůze na záchod, únava a ztráta tělesné váhy.

Erektilní dysfunkce

Může souviset se stresem, únavou nebo celkovým vyčerpáním organismu, ovšem za problémy může být i kardiovaskulární onemocnění. To většinou vzniká díky ucpaným tepnám a jelikož jsou v penisu tyto tepny podstatně užší, než koronární, může to být náznak budoucího srdečního problému. Je tedy vhodné se obrátit na odborníky a nepodcenit prvotní příznaky.

Bolest palce u nohy

Bývá příznakem nemoci zvané DNA. Uvnitř nebo okolo kloubů dochází k usazování močoviny (krystalů utrátu sodného). Včasné neléčení může vést k nenávratnému poškození kloubů a kloubní chrupavky.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |