Nejhorší silnice světa


Jste nespokojení se stavem silnic v České republice? Chápeme vás. Jezdit po zdevastovaných komunikacích je jak trávit jízdu autem na tankodromu. Ale stále jsme na tom o poznání lépe, než na pěti vybraných místech ve světě, která lze hodnotit jako nejhorší silnice světa. Podívejte se na ně.

Rusko a M56

M56 je silnící, nacházející se v jihovýchodní části Ruska a jenž spojuje dvě města – Skovorodino a Yakutsk. Tato oblast se může „pyšnit“ tím, že je jednou z nejchladnější v celém Rusku, což se samozřejmě projevuje i na stavu silnic, které jsou většinou zamrzlé. Když již rozmrznou a začne pršet, tak se pro změnu rozbahní natolik, že cestování po nich je velkým rizikem.

 

 

Stelvio

Silnice, která je jednou z nejnebezpečnějších v celé Evropě a je lákadlem pro mnohé „závodníky“, kteří si zde chtějí otestovat své schopnosti. To se však mnohým nepodaří a mohou považovat za štěstí, když je zastaví svodidla, čímž zničí své auto. Silnice se totiž skládá z různě úzkých a klikatých okresků, po kterých jezdí velice opatrně i místní.

 

 

Cesta v jihozápadních Himalájích

Silnice, jež je dlouhá téměř 500 kilometrů a která se nachází v jihozápadních Himalájích a jenž spojuje města Leh a Manali. Její výška se místy nachází i 4 kilometry nad mořem, což způsobuje, že auta přestávají jezdit. Je proto jednoduché vysvětlení – málo kyslíku. Díky tomu řidiči také ztrácejí koncentraci. Nemluvě o strmých svazích, téměř nezajištěných okrajích a občas se též stane, že spadne lavina. Každopádně pokud byste se chtěli po této silnici přes toto všechno projet, máte na to pouhé tři měsíce v roce. Zbylých devět je silnice uzavřená.

 

 

La Paz (Bolívie)

Přesuňme se na jiný kontinent a to do jižní Ameriky, do Bolívie. Tato silnice je nebezpečná téměř za jakékoliv situace. Díky dešti se na ní sesouvá kamení, a pokud neprší, pro změnu díky prachu nic nevidíte. Často se pak stane, že řidiči zahynou (ročně jich bývá i 500) při pádu z několika kilometrového srázu, neboť nevidí na cestu, která není ani nijak označena či zabezpečena.

 

 

Po Egyptě na vlastní nebezpečí

Na závěr se ještě podívejme do Afriky, konkrétně do Egypta. Silnice mezi Luxorem a Hurghadou, tedy mezi dvěma rekreačními areály, je nebezpečná hlavně pro teroristické útoky, ke kterým na tomto místě dochází. Přeci jen se jedná o zajímavou lokalitu, kterou projíždí mnoho turistů. Snad není potřeba zmiňovat, že hlavní nebezpečí na této cestě čeká hlavně v noci.

 

 

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |